6. kolejka Ligi Europejskiej: Rangers FC - BSC Young Boys 1-1 (1-0)

W starciu 6. kolejki Ligi Europejskiej, które rozegrane zostało 12 grudnia, zespół Glasgow Rangers zremisował z Young Boys Berno 1-1 (1-0). Mecz na Ibrox Stadium obejrzało 49 015 widzów.

B. Barišić 89' (samob.)

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Young Boys Berno.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Glasgow Rangers otworzyli wynik. W 30. minucie bramkę zdobył Alfredo Morelos. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 15 strzelonych goli.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Glasgow Rangers.

W 61. minucie Jean Nsamé został zmieniony przez Guillaume'a Hoaraua. W tej samej minucie w drużynie Young Boys Berno doszło do zmiany. Marvin Spielmann wszedł za Nicolasa Ngamaleu.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia pokazał żółtą kartkę Ryanowi Jackowi z zespołu gospodarzy. Trener Young Boys Berno postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Christophera Martinsa i na pole gry wprowadził napastnika Feliksa Mambimbiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Chwilę później trener Glasgow Rangers postanowił wzmocnić linię napadu i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Ryana Kenta. Na boisko wszedł Oluwaseyi Ojo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 86. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Rogerowi Assalému, piłkarzowi Young Boys Berno.

W 89. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Glasgow Rangers Borna Barišić. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę obejrzał Ryan Jack, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

David von Ballmoos
89′ (samob.) Borna Barišić
Michel Aebischer
62′ 90′ Ryan Jack
Christian Fassnacht
Glen Adjei Kamara
Christopher Martins Pereira73′
 30′ Alfredo José Morelos Aviléz
Roger Claver Djapone Assalé86′
78′ Ryan Kent
Marvin Spielmann61′
78′ Oluwaseyi Babajide Ojo
Guillaume Hoarau61′
Greg Alexander James Stewart
Felix Khonde Mambimbi73′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół Glasgow Rangers w drugiej połowie dokonał jednej zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.