6. kolejka Ligi Europejskiej: PSV Eindhoven - Rosenborg Trondheim 1-1 (0-1)

12 grudnia na Philips Stadion w Eindhoven odbył się pojedynek 6. kolejki Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami PSV i Rosenborga. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 24 000 widzów.

Liga Europy
2019-12-12 18:55 | Stadion: Philips Stadion | Widzów: 24000 | Arbiter: V. Meshkov
PSV Eindhoven
Rosenborg Trondheim
1
1
M. Ihattaren 63'
P. Helland 22'

Jedenastka Rosenborga przed meczem zajmowała 48. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Pål Helland wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rosenborga, zdobywając bramkę w 22. minucie meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Rosenborga.

Na drugą połowę jedenastka PSV wyszła w zmienionym składzie, za Stevena Bergwijna wszedł Donyell Malen. Także w zespole Rosenborga w czasie przerwy zaszły zmiany, za Edvarda Tagsetha wszedł Marius Lundemo. W 59. minucie sędzia pokazał kartkę Birgerowi Melingowi z Rosenborga.

W 61. minucie Ryan Thomas został zastąpiony przez Pabla Rosaria.

Drużyna PSV nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 63. minucie wynik ustalił Mohammed Ihattaren. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Cody Gakpo.

Po chwili trener PSV postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Mohammeda Ihattarena. Na boisko wszedł Gaston Pereiro, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 80. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tore'a Reginiussena z Rosenborga, a w piątej minucie doliczonego czasu starcia Donyella Malena z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Birger Solberg Meling59′
 63′ 70′ Mohamed Amine Ihattaren
Mike Jensen
Érick Gabriel Gutiérrez Galaviz
Edvard Sandvik Tagseth46′
61′ Ryan Jared Thomas
Anders Trondsen
Cody Mathès Gakpo
Pål André Helland  22′ 75′
46′ Steven Bergwijn
Đorđe Denić
70′ Gaston Pereiro
Marius Lundemo46′
61′ Pablo Paulino Rosario
Gjermund Åsen
46′ 90′ Donyell Malen
Erik Botheim75′
Kostas Mitroglou
Emil Konradsen Ceide81′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.