6. kolejka Ligi Europejskiej: Karabach Agdam Baku - F91 Dudelange 1-1 (0-0)

W pojedynku 6. kolejki Ligi Europejskiej, który rozegrany został 12 grudnia, zespół Karabachu Agdam zremisował z Dudelange 1-1 (0-0). Mecz na Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionu w Baku obejrzało 5 823 widzów.

Liga Europy
2019-12-12 18:55 | Stadion: Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionu | Widzów: 5823 | Arbiter: K. Tohver
Karabach Agdam Baku
F91 Dudelange
1
1
M. Gueye 90'
S. Bougrine 63'

Był to mecz zespołów broniących się przed spadkiem. Spotkała się 38. i 41. drużyna Ligi Europejskiej.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Karabachu Agdam wygrał dwa razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Qarze Qarayevowi z Karabachu Agdam. Była to 30. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 46. minucie czerwoną kartkę obejrzał Qara Qarayev, tym samym zespół gospodarzy musiał prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. W 50. minucie İsmayıl İbrahimli został zmieniony przez Riçarda Almeydę.

W 53. minucie żółtą kartką został ukarany Charles Morren, piłkarz Dudelange.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Dudelange w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Sabir Bougrine.

Chwilę później trener Karabachu Agdam postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Daniego Quintanę. Na boisko wszedł Jaime Romero, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Míchela z Karabachu Agdam, a w 71. minucie Antoine'a Berniera z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu Magaye Gueye wyrównał wynik meczu. W zdobyciu bramki pomógł Jaime Romero.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Thibaut Lesquoy
30′ 46′ Qara Qarayev
Tom Schnell
Raszad Farhad Sadygow
Dominik Stolz
64′ Daniel Quintana
Sabir Bougrine  63′ 84′
Abdellah Zoubir
Mickaël Garos
50′ İsmayıl İbrahimli
Charles Morren53′
66′ Miguel Marcos Madera
Adel Bettaieb86′
75′ Mahir Emreli
Mehdi Kirch
50′ Riçard Almeyda de Oliveira
Ryan Klapp78′
Toral Bayramov
Mario Pokar84′
64′ Jaime Romero Gómez
Laurent Mendy86′
75′  90′ Magaye Serigne Falilou Dit Nelson Gueye
Omar Natami

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.