6. kolejka Ligi Europejskiej: Getafe CF - FK Krasnodar 3-0 (0-0)

12 grudnia na Coliseum Alfonso Pérez odbył się pojedynek 6. kolejki Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Getafe CF i Krasnodaru. Starcie zakończyło się zwycięstwem Getafe CF 3-0. Na stadionie stawiło się 9 389 widzów.

Liga Europy
2019-12-12 18:55 | Stadion: Coliseum Alfonso Pérez | Widzów: 9389 | Arbiter: D. Siebert
Kenedy 86'

Drużyna Getafe CF bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował 14. pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Getafe CF.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 14. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 62. minucie za Magomeda-Shapiego Suleymanova wszedł Younes Namli. Po chwili trener Getafe CF postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Jasona. Na boisko wszedł Kenedy, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 69. minucie Ivan Ignatjev został zmieniony przez Daniila Utkina, a za Cristiana Ramíreza wszedł na boisko Dmitri Skopintsev, co miało wzmocnić drużynę Krasnodaru. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ángela na Jorge Molinę.

Zespołowi gospodarzy w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już siedem celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. W 76. minucie na listę strzelców wpisał się Leandro Cabrera. W zdobyciu bramki pomógł Mata.

Drużyna Krasnodaru ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania wynik na 2-0 podwyższył Jorge Molina. Asystę przy bramce zanotował Allan Nyom.

W 82. minucie w drużynie Getafe CF doszło do zmiany. Timor wszedł za Maura Arambarriego.

Niedługo później Kenedy wywołał eksplozję radości wśród kibiców Getafe CF, strzelając kolejnego gola w 86. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Timor.

Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Aleksandr Martynowicz z Krasnodaru i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 14. minucie. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Stanislav Kritsyuk
 76′ Leandro Daniel Cabrera Sasía
Urosz Spajić43′
26′ Damián Nicolás Suárez Suárez
Jurij Gazinski26′
82′ Mauro Wilney Arambarri Rosa
Tonny Emilio Trindade de Vilhena
Nemanja Maksimović
Ivan Ignatjev69′
68′ David Remeseiro Salgueiro
Marcus Berg
73′ Ángel Luis Rodríguez Díaz
Ruslan Kambolov
68′  86′ Robert Kenedy Nunes do Nascimento
Younes Namli62′
Francisco Portillo Soler
Kristoffer Olsson
82′ David Timor Copoví
Dmitri Stotskiy
73′  78′ Jorge Molina Vidal
Daniil Utkin69′

Drużyna Getafe CF zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, natomiast zawodnikom Getafe CF pokazał jedną żółtą.