6. kolejka Ligi Europejskiej: FC Basel 1893 - Trabzonspor Kulübü 2-0 (1-0)

12 grudnia na St. Jakob-Park odbyło się starcie 6. kolejki Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami FC Basel i Trabzonsporu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Basel 2-0. Na stadionie zasiadło 17 921 widzów.

Liga Europy
2019-12-12 18:55 | Stadion: St. Jakob-Park | Widzów: 17921 | Arbiter: A. Stavrev
FC Basel 1893
Trabzonspor Kulübü
2
0
S. Widmer 21'
V. Stocker 72'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Trabzonsporu plącze się na dole tabeli zajmując 47. miejsce, za to jedenastka FC Basel zajmując siódmą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Abdulkadir Parmak z Trabzonsporu. Była to 17. minuta spotkania.

Trzeba było trochę poczekać, aby Silvan Widmer wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Basel, strzelając gola w 21. minucie pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Basel.

W 51. minucie za Ogenyiego Onaziego wszedł Muhammet Akpınar. W 55. minucie kartkę dostał Serkan Asan z drużyny gości.

Po chwili trener FC Basel postanowił wzmocnić linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Afimica Pululu. Na boisko wszedł Noah Okafor, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 71. minucie, w zespole FC Basel za Arthura Cabrala wszedł Kemal Ademi, a w jedenastce Trabzonsporu Seyed Hosseini zmienił Gastóna Campiego.

Zespół Trabzonsporu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Valentin Stocker.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 78. minucie, w drużynie FC Basel za Luki Zuffi wszedł Samuele Campo, a w zespole Trabzonsporu Caleb Ekuban zmienił Kerema Baykuşa. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Seyed Majid Hosseini71′
 21′ Silvan Widmer
Ivanildo Jorge Mendes Fernandes
Fabian Frei
Donis Avdijaj
 72′ Valentin Stocker
Doğan Erdoğan
Taulant Xhaka
Ogenyi Onazi51′
78′ Luca Zuffi
Abdulkadir Parmak17′
71′ Arthur Mendonça Cabral
Fıratcan Üzüm
65′ Afimico Pululu
Hüseyin Türkmen
78′ Samuele Campo
Behlül Aydın
Edon Zhegrova
Kerem Baykuş78′
71′ Kemal Ademi
Muhammet Akpınar51′
65′ Noah Arinzechukwu Okafor
Yusuf Sarı

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Trabzonsporu pokazał dwie żółte.