6. kolejka Ligi Europejskiej: Eintracht Frankfurt - Vitoria Guimaraes SC 2-3 (2-1)

W starciu 6. kolejki Ligi Europejskiej, które rozegrane zostało 12 grudnia, drużyna Eintrachtu Frankfurt przegrała z Vitorią 2-3 (2-1). Mecz na Commerzbank-Arena we Frankfurcie nad Menem obejrzało 47 000 widzów.

Liga Europy
2019-12-12 18:55 | Stadion: Deutsche Bank Park | Widzów: 47000 | Arbiter: G. Mazeika
M. Edwards 87'

Jedenastka Vitorii przed meczem zajmowała 44. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Eintrachtu Frankfurt (”Orły”).

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Vitorii nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ósmej minucie bramkę zdobył Rochinha. Przy zdobyciu bramki pomógł André Pereira.

W 18. minucie kartką został ukarany Martin Hinteregger, zawodnik gospodarzy.

Piłkarze Eintrachtu Frankfurt nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 31. minucie bramkę wyrównującą zdobył Danny Vieira.

W 35. minucie sędzia pokazał kartkę Almoatasembellahowi Mohamedowi z jedenastki gości.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Daichi Kamada. Bramka padła po podaniu Filipa Kosticia.

W 52. minucie arbiter przyznał kartkę Denisowi Poże z Vitorii. W 66. minucie André Pereira został zmieniony przez Léo Bonatiniego.

W 70. minucie Rochinha został zmieniony przez Marcusa Edwardsa, co miało wzmocnić zespół Vitorii. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając André Silvę na Mijata Gaćinovicia oraz Sebastiana Rodego na Gelsona Fernandesa. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Eintracht Frankfurt: Sebastianowi Rodemu w 76. i Makotowi Hasebemu w 82. minucie. Trener Vitorii postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Denisa Pohę i na pole gry wprowadził napastnika Brunona Duartego, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 85. minucie Almoatasembellah Mohamed wyrównał wynik meczu. Sytuację bramkową stworzył Pêpê Rodrigues.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vitorii w 87. minucie spotkania, gdy Marcus Edwards zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu po raz kolejny zanotował Pêpê Rodrigues.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-3.

Frederico André Ferrão Venâncio
82′ Makoto Hasebe
Víctor Hugo García Hernández
18′ Martin Hinteregger
Florent Olivier Sylvain Hanin
 31′ Danny Vieira da Costa
Pedro Henrique Pereira da Silva
 38′ Daichi Kamada
Almoatasembellah Ali Mohamed Al musrati  85′ 35′
Filip Kostić
Pedro Filipe Figueiredo Rodrigues
76′ 78′ Sebastian Rode
Denis-Will Poha52′ 82′
Djibril Sow
Diogo Filipe Costa Rocha  8′ 70′
Gonçalo Mendes Paciencia
André Filipe Ferreira Coelho Pereira66′
73′ Andre Silva
Mikel Ndubusi Agu
78′ Gelson Fernandes
Leonardo Bonatini Lohner Maia66′
73′ Mijat Gaćinović
Bruno Duarte da Silva82′
Dominik Kohr
Marcus Edwards70′  87′

Zespół Eintrachtu Frankfurt zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników Eintrachtu Frankfurt. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Drużyna ”Orły” w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.