6. kolejka Ligi Europejskiej: CFR 1907 Kluż - Celtic Glasgow 2-0 (0-0)

W pojedynku 6. kolejki Ligi Europejskiej, który rozegrany został 12 grudnia, zespół CFR Kluż zwyciężył z Celtic 2-0 (0-0). Mecz na Stadionul Dr. Constantin Rădulescu w Kluż-Napoce obejrzało 12 890 widzów.

Liga Europy
2019-12-12 18:55 | Stadion: Stadionul Dr. Constantin Rădulescu | Widzów: 12890 | Arbiter: H. Ozkahya
CFR 1907 Kluż
Celtic Glasgow
2
0
A. Burcă 48'
D. Đoković 70'

Był to mecz drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż grały ze sobą 15. i druga drużyna Ligi Europejskiej.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka Celtic wyszła w zmienionym składzie, za Christophera Julliena wszedł Kristoffer Vassbakk.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 48. minucie bramkę zdobył Andrei Burcă. Asystę zaliczył Ciprian Deac.

W 67. minucie Lewis Morgan został zastąpiony przez Vakouna Baya. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Camorze z drużyny gospodarzy.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna CFR Kluż, zdobywając kolejną bramkę. W 70. minucie na listę strzelców wpisał się Damjan Đoković. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny asystował Ciprian Deac.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Leigh Griffiths, piłkarz Celtic. W 72. minucie w zespole Celtic doszło do zmiany. Karamoko Dembélé wszedł za Michaela Johnstona. Chwilę później trener CFR Kluż postanowił wzmocnić linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Billela Omraniego. Na boisko wszedł Cătălin Golofca, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Craig Gordon
 48′ Andrei Andonie Burcă
Moritz Bauer
Mike Botuli Cestor
Boli Bolingoli-Mbombo
68′ Mário Jorge Malico Paulino
Christopher Jullien46′
Mateo Sušić
Nir Bitton
85′ Ciprian Ioan Deac
Michael Andrew Johnston72′
Mihai Cătălin Bordeianu
Lewis Morgan67′
Juan Emmanuel Culio
Jules Olivier Ntcham
 70′ 83′ Damjan Đoković
Scott Robertson
Lacina Emeghara Traoré
Scott Sinclair
74′ Billel Omrani
Kristoffer Vassbakk Ajer46′
83′ Luís Miguel Coimbra Aurélio
James Forrest
85′ Ovidiu Stefan Hoban
Vakoun Issouf Bayo67′
74′ Cătălin Gheorghiță Golofca