6. kolejka Ligi Europejskiej: Borussia - Istanbul B.B. 1-2 (1-1)

12 grudnia na Stadionie im BORUSSIA-PARK w Mönchengladbach odbyło się starcie 6. kolejki Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Borussii i Istanbul B.B. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Istanbul B.B. 2-1. Na stadionie zasiadło 40 046 widzów.

Liga Europejska
2019-12-12 21:00 | Stadion: Stadion im BORUSSIA-PARK | Widzów: 40046 | Arbiter: José María Sánchez Martínez
E. Crivelli 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Borussii wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w pierwszych minutach jedenastka Borussii próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Borussii otworzyli wynik. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Marcus Thuram. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Stefana Lainera.

Zespół gości nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 44. minucie bramkę wyrównującą zdobył İrfan Kahveci. Asystę przy golu zaliczył Gael Clichy.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 63. minucie arbiter pokazał kartkę Mehmetowi Topalowi z Istanbul B.B.. Trener Istanbul B.B. postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Danijela Aleksicia i na pole gry wprowadził napastnika Dembę Ba. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Eljero Elia, piłkarz Istanbul B.B.. W 78. minucie Florian Neuhaus został zmieniony przez Larsa Stindla. W tej samej minucie Breel Embolo został zmieniony przez Alassane'a Pléę, co miało wzmocnić drużynę Borussii. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mehmeta Topala na Berkaya Özcana.

Dopiero w drugiej połowie Enzo Crivelli wywołał eksplozję radości wśród kibiców Istanbul B.B., zdobywając kolejną bramkę w 90. minucie meczu. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w drugiej minucie doliczonego czasu starcia, w jedenastce Borussii za Christopha Kramera wszedł Ramy Bensebaini, a w drużynie Istanbul B.B. İrfan Kahveci zmienił Azubuike'a Okechukwu.

Trzy minuty później kartkę dostał Fehmi Günok z jedenastki gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Alexandru Epureanu
90′ Christoph Kramer
Danijel Aleksić67′
78′ Florian Neuhaus
Eljero Elia70′
Denis Zakaria
İrfan Can Kahveci  44′ 90′
78′ Breel Donald Embolo
Mehmet Topal63′ 88′
 33′ Marcus Thuram
Edin Visca
Patrick Herrmann
Enzo Crivelli  90′
Tobias Sippel
Volkan Babacan
90′ Ramy Bensebaini
Aziz Behich
Tony Jantschke
Mert Çelik
78′ Lars Stindl
Azubuike Godson Okechukwu90′
Tobias Strobl
Berkay Özcan88′
78′ Alassane Pléa
Muhammet Arslantaş
Caetano de Araújo Raffael
Demba Ba67′

Przewaga drużyny Borussii w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Istanbul B.B. pokazał trzy żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.