5. kolejka Ligi Europejskiej: Vitoria Guimaraes SC - Standard Liege 1-1 (1-1)

W meczu 5. kolejki Ligi Europejskiej, który rozegrany został 28 listopada, jedenastka Vitorii zremisowała ze Standardem Liege 1-1 (1-1). Mecz na Estádio Dom Afonso Henriques w Guimarães obejrzało 11 221 widzów.

Liga Europejska
2019-11-28 21:00 | Stadion: Estádio Dom Afonso Henriques | Widzów: 11221 | Arbiter: S. Boyko
Vitoria Guimaraes SC
Standard Liege
1
1
André Pereira 45'
M. Lestienne 39'

Zespół Vitorii przed meczem zajmował 43. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Standardu Liege.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 39. minucie sędzia ukarał kartką Florenta Hanina, piłkarza gospodarzy.

W tym czasie zawodnicy Standardu Liege nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Maxime Lestienne dał prowadzenie swojej drużynie z rzutu karnego.

Między 42. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Vitorii i jedną drużynie przeciwnej. W 45. minucie Bruno Duarte został zastąpiony przez Davidsona.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się André Pereira. Sytuację bramkową stworzył Lucas Evangelista.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Między 47. a 64. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Trener Vitorii postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Marcusa Edwardsa. Na boisko wszedł Rochinha, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Trener Standardu Liege postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Paula-José M'Poku i na pole gry wprowadził napastnika Duje Czopa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał kartkę Zinhowi Vanheusdenowi z Standardu Liege. W 86. minucie w drużynie Vitorii doszło do zmiany. Léo Bonatini wszedł za André Pereirę.

Arnaud Bodart
39′ Florent Olivier Sylvain Hanin
Nicolas Gavory
Pedro Henrique Pereira da Silva
Konstantinos Laifis64′
Falaye Sacko
Zinho Vanheusden84′
42′ Edmond Fayçal Tapsoba
Mërgim Vojvoda
47′ Lucas Evangelista Santana de Oliveira
Samuel Bastien42′
44′ Mikel Ndubusi Agu
Mehdi Carcela-Gonzalez
Denis-Will Poha
Gojko Cimirot
76′ Marcus Edwards
Maxime Lestienne  39′ (k.) 71′
45′ Bruno Duarte da Silva
Paul-José M'Poku Ebunge51′ 82′
 45′ 86′ André Filipe Ferreira Coelho Pereira
Senna Miangue
86′ Leonardo Bonatini Lohner Maia
Selim Amallah71′
76′ Diogo Filipe Costa Rocha
Duje Czop82′
45′ Davidson da Luz Pereira
Mamadou Obbi Oularé69′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.