5. kolejka Ligi Europejskiej: Trabzonspor Kulübü - Getafe CF 0-1 (0-0)

28 listopada na Hüseyin Avni Aker Stadyumu odbyło się spotkanie 5. kolejki Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Trabzonsporu i Getafe CF. Mecz zakończył się zwycięstwem Getafe CF 1-0. Na stadionie zasiadło 11 465 widzów.

Liga Europy
2019-11-28 16:50 | Stadion: Hüseyin Avni Aker Stadyumu | Widzów: 11465 | Arbiter: A. Treimanis
Trabzonspor Kulübü
Getafe CF
0
1
Mata 50'

Drużyna Trabzonsporu przed meczem zajmowała 44. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Getafe CF.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Trabzonspor: Seyedowi Hosseiniemu w 17. i Serkanowi Asanowi w 41. minucie.

Tuż po przerwie jedynego gola meczu strzelił Mata dla zespołu Getafe CF. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kenedy.

W 59. minucie Donis Avdijaj został zastąpiony przez Behlüla Aydına. W 62. minucie Jorge Molina został zmieniony przez Ángela, a za Matę wszedł na boisko Timor, co miało wzmocnić jedenastkę Getafe CF. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Seyeda Hosseiniego na Gastóna Campiego. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Getafe CF: Fayçalowi Fajrowi w 64. i Allanowi Nyomowi w 75. minucie.

Niedługo później trener Getafe CF postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Kenedego wszedł Cucurella, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Getafe CF utrzymać prowadzenie. W 89. minucie w jedenastce Trabzonsporu doszło do zmiany. Kamil Çörekçi wszedł za Kerema Baykuşa. W doliczonym czasie gry kartkę dostał Cucurella, zawodnik gości.

Leandro Chichizola
41′ Serkan Asan
Djené Dakonam Ortega
Abdurrahim Dursun
Bruno González Cabrera
17′ 70′ Seyed Majid Hosseini
Allan Romeo Nyom75′
Ivanildo Jorge Mendes Fernandes
Mathías Olivera Miramontes
59′ Donis Avdijaj
Mauro Wilney Arambarri Rosa
Fıratcan Üzüm
Fayçal Fajr64′
89′ Kerem Baykuş
David Soria
70′ Gastón Matías Campi
Marc Cucurella Saseta86′ 90′
89′ Kamil Ahmet Çörekçi
Damián Nicolás Suárez Suárez
59′ Behlül Aydın