5. kolejka Ligi Europejskiej: Sporting Lizbona - PSV Eindhoven 4-0 (3-0)

28 listopada na Estádio José Alvalade w Lizbonie odbyło się starcie 5. kolejki Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Sportinga i PSV. Mecz zakończył się zwycięstwem Sportinga 4-0. Pojedynek obejrzało 30 146 widzów.

Liga Europy
2019-11-28 21:00 | Stadion: Estádio José Alvalade | Widzów: 30146 | Arbiter: O. Grinfeeld
J. Mathieu 42'

Zespół Sportinga bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała ósmą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sportinga w dziewiątej minucie spotkania, gdy Luiz Phellype zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Bruno Fernandes.

Niedługo później Bruno Fernandes wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sportinga, zdobywając kolejną bramkę w 15. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Wendla.

Między 21. a 34. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Sportinga i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sportinga w 42. minucie spotkania, gdy Jeremy Mathieu strzelił trzeciego gola. Po raz kolejny asystę zanotował Bruno Fernandes.

Na drugą połowę drużyna PSV wyszła w zmienionym składzie, za Pabla Rosaria, Brumę weszli Gaston Pereiro, Cody Gakpo.

W 64. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Bruno Fernandes ze Sportinga. W 67. minucie Luiz Phellype zastąpił Jeségo.

Po chwili trener Sportinga postanowił wzmocnić formację obronną i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Jeremy'ego Mathieu. Na boisko wszedł Luis Neto, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 79. minucie Steven Bergwijn został zmieniony przez Ryana Thomasa, co miało wzmocnić zespół PSV. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Wendla na Rafaela Camacha. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Tiago Ilori ze Sportinga. Była to 84. minuta spotkania.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Lars Unnerstall
84′ Tiago Abiola Delfim Almeida Ilori
Timo Baumgartl
 42′ 73′ Jeremy Mathieu
Denzel Justus Morris Dumfries
Valentin Rosier
Nick Viergever
Marcos Acuna
Jorrit Hendrix
 15′, 64′ (k.) 21′ Bruno Miguel Borges Fernandes
Mohamed Amine Ihattaren
Idrissa Doumbia
Pablo Paulino Rosario32′ 46′
80′ Marcus Wendel Valle da Silva
Michal Sadílek
34′ Yannick Bolasie Yala
Donyell Malen
 9′ 67′ Luiz Phellype Luciano Silva
Daniel Schwaab
73′ Luis Neto
Érick Gabriel Gutiérrez Galaviz
Eduardo Henrique da Silva
Gaston Pereiro46′
Pedro Manuel Lobo Peixoto Mineiro Mendes
Ryan Jared Thomas79′
67′ Jesé Rodríguez Ruiz
Cody Mathès Gakpo46′
80′ Rafael Euclides Soares Camacho
Kostas Mitroglou

Jedenastka Sportinga zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy Sportinga dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.