5. kolejka Ligi Europejskiej: Sevilla Futbol Club - Karabach Agdam Baku 2-0 (0-0)

28 listopada na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán odbył się pojedynek 5. kolejki Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Sevilla FC i Karabachu Agdam. Mecz zakończył się zwycięstwem Sevilla FC 2-0. Na stadionie zasiadło 19 803 widzów.

Liga Europy
2019-11-28 21:00 | Stadion: Estadio Ramón Sánchez Pizjuán | Widzów: 19803 | Arbiter: M. Al Hakim
Sevilla FC
Karabach Agdam Baku
2
0
Bryan Gil 61'
M. Dabour 90'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Karabachu Agdam przebywa na dole tabeli zajmując 33. miejsce, za to drużyna Sevilla FC zajmując pierwszą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Sevilla FC.

Już w pierwszych minutach drużyna Sevilla FC próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 54. minucie Rony Lopes zastąpił Bryana Gila.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Sevilla FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 61. minucie Bryan Gil dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 62. minucie Javier Hernandez został zmieniony przez Franca Vázqueza, a za Ólivera Torresa wszedł na boisko José Mena, co miało wzmocnić drużynę Sevilla FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Abbasa Hüseynova na Araza Abdullayeva. W następstwie utraty gola trener Karabachu Agdam postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Jaime Romera i na pole gry wprowadził napastnika Mahira Emrelego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 84. minucie w drużynie Karabachu Agdam doszło do zmiany. Dani Quintana wszedł za Míchela.

Jedenastka Karabachu Agdam ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej drugiej minucie spotkania wynik ustalił Moanes Dabour. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Bryan Gil.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Rahil Məmmədov
68′ Óliver Torres Munoz
Qara Qarayev
62′ Javier Hernandez "Chicharito"
Jaime Romero Gómez70′
 90′ Moanes Dabour
Abdellah Zoubir
Munir El Haddadi
Riçard Almeyda de Oliveira
54′ Marcos Paulo Mesquita Lopes
Raszad Farhad Sadygow
68′ José Mena Rodríguez
Araz Abdullayev69′
Lucas Ariel Ocampos
Hajiaga Hadżijew
62′ Franco Damián Vázquez
Daniel Quintana84′
54′  61′ Bryan Gil Salvatierra
Mahir Emreli70′

Drużyna Sevilla FC była w posiadaniu piłki przez 72 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.