5. kolejka Ligi Europejskiej: Rosenborg Trondheim - Linzer Athletik Sport Klub 1-2 (1-1)

28 listopada na Lerkendal Stadion w Trondheim odbyło się starcie 5. kolejki Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Rosenborga i Laska. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Laska 2-1. Na stadionie zasiadło 9 775 widzów.

Liga Europy
2019-11-28 21:00 | Stadion: Lerkendal Stadion | Widzów: 9775 | Arbiter: G. Kruashvili
D. Frieser 54'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Rosenborga znajduje się na dole tabeli zajmując 47. miejsce, za to jedenastka Laska zajmując 13. pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Laska otworzyli wynik. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Thomas Goiginger.

Trzeba było trochę poczekać, aby Bjørn Johnsen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rosenborga, zdobywając bramkę w 45. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Vegara Eggena.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Laska w 54. minucie spotkania, gdy Dominik Frieser strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Reinhold Ranftl.

W 56. minucie sędzia pokazał kartkę Bjørnowi Johnsenowi, piłkarzowi gospodarzy. W 67. minucie za Samuela Adegbenra wszedł Gjermund Åsen. Między 67. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Laska: Klauss, Dominik Frieser, Thomas Goiginger, na ich miejsce weszli: Marko Raguz, Samuel Tetteh, Rene Renner. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bjørna Johnsena, Mariusa Lundemo zajęli: Erik Botheim, Mikael Johnsen.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Philipp Wiesinger
77′ Marius Lundemo
Thomas Goiginger  20′ 88′
Anders Trondsen
Dominik Frieser  54′ 71′
Babajide David Akintola
James Robert Holland
 45′ 56′ 67′ Bjørn Maars Johnsen
Peter Michorl
67′ Samuel Adeniyi Adegbenro
João Klauss De Mello71′
Arild Østbø
Thomas Gebauer
Tore Reginiussen
Emanuel Pogatetz
77′ Mikael Tørset Johnsen
Markus Wostry
67′ Gjermund Åsen
Stefan Haudum
67′ Erik Botheim
René Renner88′
Emil Konradsen Ceide
Marko Raguž71′
Alexander Toft Søderlund
Samuel Tetteh Kotoko71′

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Rosenborga pokazał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.