5. kolejka Ligi Europejskiej: Istanbul Büyükşehir Belediyespor - AS Roma 0-3 (0-3)

28 listopada na Başakşehir Fatih Terim Stadyumu w Stambule odbyło się starcie 5. kolejki Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Istanbul B.B. i AS Roma. Mecz zakończył się zwycięstwem AS Roma 3-0. Pojedynek obejrzało 12 879 widzów.

Liga Europy
2019-11-28 18:55 | Stadion: Başakşehir Fatih Terim Stadyumu | Widzów: 12879 | Arbiter: O. Hategan
E. Dżeko 45'

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 16. minucie za Fredrika Gulbrandsena wszedł Aziz Behich.

W 28. minucie kartkę dostał Mehmet Topal, zawodnik gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AS Roma (”Wilki”) w 30. minucie spotkania, gdy Jordan Veretout strzelił z karnego pierwszego gola. W 35. minucie sędzia przyznał kartkę Aleksandarowi Kolarovowi z zespołu gości.

Drużyna Istanbul B.B. ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Justin Kluivert. Przy zdobyciu bramki pomógł Lorenzo Pellegrini.

Prawie natychmiast Edin Dżeko wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Wilków”, strzelając kolejnego gola w 45. minucie spotkania. Po raz kolejny asystę zanotował Lorenzo Pellegrini.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-3.

Między 46. a 72. minutą, boisko opuścili piłkarze AS Roma: Aleksandar Kolarov, Lorenzo Pellegrini, Edin Dżeko, na ich miejsce weszli: Leonardo Spinazzola, Cengiz Ünder, Henrich Mchitarjan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alexandru Epureanu, Martina Szkrtla zajęli: Robinho, Berkay Özcan.

Gianluca Mancini
46′ Alexandru Epureanu
Davide Santon
52′ Martin Szkrtel
Jordan Veretout  30′ (k.)
28′ Mehmet Topal
Nicolo Zaniolo
Enzo Crivelli
Edin Dżeko  45′ 72′
16′ Fredrik Gulbrandsen
Justin Kluivert  40′
Volkan Babacan
Daniel Cerantola Fuzato
16′ Aziz Behich
Federico Fazio
Danijel Aleksić
Leonardo Spinazzola53′
52′ Berkay Özcan
Henrich Mchitarjan72′
Arda Turan
Diego Perotti
Demba Ba
Cengiz Ünder71′
46′ Robson de Souza Robinho
Nikola Kalinić

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.