5. kolejka Ligi Europejskiej: F91 Dudelange - APOEL Nikozja 0-2 (0-2)

28 listopada na Stade Josy Barthel w Luksemburgu odbył się pojedynek 5. kolejki Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Dudelange i Nikozji. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Nikozji 2-0. Na stadionie zasiadło 2 912 widzów.

Liga Europy
2019-11-28 21:00 | Stadion: Stade Josy Barthel | Widzów: 2912 | Arbiter: H. Ozkahya
G. Merkis 43'

Drużyna Dudelange przed meczem zajmowała 40. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nikozji w 12. minucie spotkania, gdy Uroš Matić strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

W 32. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Vujadina Savicia z Nikozji, a w 34. minucie Sabira Bougrine'a z drużyny przeciwnej.

Zespół Dudelange ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Nikozji, zdobywając kolejną bramkę. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył Giorgios Merkis. Przy strzeleniu gola pomagał Uroš Matić.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Na drugą połowę zespół Nikozji wyszedł w zmienionym składzie, za Savvasa Gentsoglou wszedł Alef. W 54. minucie Sabir Bougrine został zmieniony przez Corenthyna Laviego.

Między 59. a 81. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Nikozji i jedną drużynie przeciwnej. W 61. minucie Mohamed Bouchouari został zmieniony przez Adela Bettaieba, a za Dominika Stolza wszedł na boisko Mario Pokar, co miało wzmocnić drużynę Dudelange. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nicolasa Ioannou na Antonia Jakoliša. W 83. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Praxitelis Vouros, osłabiając zespół Nikozji. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 81. minucie.

Na sześć minut przed zakończeniem meczu w drużynie Nikozji doszło do zmiany. Tomás Sebastián De Vincenti wszedł za Linusa Halleniusa. W 90. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Danel Sinani osłabiając zespół Dudelange. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w tej samej minucie.

Vid Belec
61′ Mohamed Bouchouari
Praxitelis Vouros81′ 83′
90′ 90′ Danel Sinani
Moussa Al Tamari
77′ Dominik Stolz
Savvas Gentsoglou46′
34′ 54′ Sabir Bougrine
Uroš Matić  12′ (k.)
Mickaël Garos
Dragan Mihajlovic72′
59′ Charles Morren
Alef dos Santos Saldanha46′
54′ Corenthyn Lavie
Giorgos Efrem
77′ Mario Pokar
Antonio Jakoliš66′
Delvin Skenderović
Roman Bezjak
61′ Adel Bettaieb
Andrija Pavlović

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Dudelange w pierwszej połowie, a w drugiej dwie żółte i jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.