5. kolejka Ligi Europejskiej: CSKA Moskwa - PFC Ludogorets 1945 Razgrad 1-1 (0-0)

W spotkaniu 5. kolejki Ligi Europejskiej, które rozegrane zostało 28 listopada, zespół CSKA zremisował z Łudogorcem Razgrad 1-1 (0-0). Mecz na VEB Arena w Moskwie obejrzało 12 948 widzów.

C. Keseru 66'

Jedenastka CSKA przed meczem zajmowała 45. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Claudiu Keseru z Łudogorca Razgrad. Była to 35. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 54. minucie Konstantin Kuchaev zastąpił Alana Dżagojewa. W 59. minucie kartkę otrzymał Fedor Chalov z zespołu gospodarzy.

W 64. minucie w drużynie CSKA doszło do zmiany. Ilzat Akhmetov wszedł za Arnóra Sigurdssona.

W tym czasie zawodnicy Łudogorca Razgrad nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 66. minucie bramkę zdobył Claudiu Keseru. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Wandersona.

Niedługo później Fedor Chalov wywołał eksplozję radości wśród kibiców CSKA, strzelając gola w 75. minucie starcia. Asystę przy bramce zaliczył Ilzat Akhmetov.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 76. minucie, w jedenastce CSKA za Vadima Karpova wszedł Jaka Bijol, a w drużynie Łudogorca Razgrad Marcelinho zmienił Swietosława Djakowa. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania sędzia ukarał kartką Aniceta Andrianantenainę, zawodnika Łudogorca Razgrad. W następstwie utraty bramki trener Łudogorca Razgrad postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Wandersona i na pole gry wprowadził napastnika Mavisa Tchibotę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 87. minucie w zespole Łudogorca Razgrad doszło do zmiany. Jakub Świerczok wszedł za Claudiu Keseru. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Georgi Ilkov Terziev
76′ Vadim Karpov
Anton Nedyalkov
64′ Arnór Sigurdsson
Wanderson Cristaldo Farias81′
Kristijan Bistrović
Anicet Abel Andrianantenaina81′
54′ Konstantin Kuchaev
Stéphane Badji
Ivan Oblyakov
Claudiu Andrei Keseru  66′ 35′ 87′
Nikola Vlašić
Jody Lukoki
 75′ 59′ Fedor Chalov
Cosmin Iosif Moti
64′ Ilzat Akhmetov
Dan Biton
76′ Jaka Bijol
Swietosław Djakow76′
54′ Alan Dżagojew
Mavis Tchibota Dufounou81′
Takuma Nishimura
Jakub Świerczok87′

Piłkarze CSKA obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.