5. kolejka Ligi Europejskiej: Celtic Glasgow - Stade Rennes FC 3-1 (2-0)

28 listopada na Celtic Park w Glasgow odbył się pojedynek 5. kolejki Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Celtic i Stade Rennes. Mecz zakończył się zwycięstwem Celtic 3-1. Na stadionie zasiadło 56 172 widzów.

A. Hunou 89'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Stade Rennes (”Czerwono-Czarni”) znajduje się na dole tabeli zajmując 42. miejsce, za to jedenastka Celtic zajmując siódmą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia ukarał kartką Theosona Siebatcheu, piłkarza ”Czerwono-Czarnych”.

Nieoczekiwanie zawodnicy Celtic nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Lewis Morgan. Asystę zaliczył James Forrest.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę otrzymał Ryan Christie z Celtic.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ryan Christie wywołał eksplozję radości wśród kibiców Celtic, zdobywając kolejną bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia. Przy strzeleniu gola asystował Scott Brown.

W 55. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Scotta Browna z Celtic, a w 61. minucie Gerzina Nyamsiego z drużyny przeciwnej. W 65. minucie w zespole Stade Rennes doszło do zmiany. Lucas Da Cunha wszedł za Rafika Guitane'a.

W 67. minucie za Jamesa Forresta wszedł Michael Johnston. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Stade Rennes doszło do zmiany. Adrien Hunou wszedł za Romaina Del Castillo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Celtic w 74. minucie spotkania, gdy Michael Johnston strzelił trzeciego gola. W zdobyciu bramki pomógł Jules Ntcham.

W 76. minucie Scott Brown został zmieniony przez Nira Bittona, a za Ryana Christiego wszedł na boisko Leigh Griffiths, co miało wzmocnić zespół Celtic. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Flaviena Taita na Yanna Gboho. W 77. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Benjamina Bourigeauda ze Stade Rennes, a w 82. minucie Grega Taylora z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 89. minucie wynik ustalił Adrien Hunou. Asystę przy bramce zanotował Christ-Emmanuel Maouassa.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Joris Gnagnon
82′ Greg John Taylor
Gerzino Nyamsi61′
Kristoffer Vassbakk Ajer
Rafik Guitane65′
 21′ Lewis Morgan
Benjamin Bourigeaud77′
Jules Olivier Ntcham
James Edward Lea Siliki
55′ 76′ Scott Brown
Christ-Emmanuel Faitout Maouassa
 45′ 36′ 79′ Ryan Christie
Flavien Tait80′
67′ James Forrest
Romain Del Castillo74′
Callum William McGregor
Theoson-Jordan Siebatcheu10′
Craig Gordon
Romain Jules Salin
76′ Nir Bitton
Damien Da Silva
67′  74′ Michael Andrew Johnston
Adrien Hunou74′  89′
79′ Leigh Griffiths
Lucas Da Cunha65′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Celtic w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.