5. kolejka Ligi Europejskiej: AS Saint-Etienne - KAA Gent 0-0

W pojedynku 5. kolejki Ligi Europejskiej, który rozegrany został 28 listopada, drużyna AS Saint-Etienne zremisowała z KAA Gent 0-0. Mecz na Stade Geoffroy-Guichard w Saint-Ètiennem obejrzało 25 315 widzów.

Liga Europy
2019-11-28 18:55 | Stadion: Stade Geoffroy-Guichard | Widzów: 25315 | Arbiter: I. Peljto
AS Saint-Etienne
KAA Gent
0
0

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna AS Saint-Etienne przebywa na dole tabeli zajmując 37. miejsce, za to zespół KAA Gent zajmując 12. pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna KAA Gent wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut drużyna AS Saint-Etienne zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu KAA Gent była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Elisha Owusu z KAA Gent. Była to 45. minuta starcia.

W 64. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Michaelowi Ngadeu-Ngadjuiemu z drużyny gości. W tej samej minucie Jean Aholou został zastąpiony przez Arnauda Nordina.

Po chwili trener KAA Gent postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Giorgi Kvilitaia, a murawę opuścił Roman Yaremchuk. W 73. minucie w zespole AS Saint-Etienne doszło do zmiany. Zaydou Youssouf wszedł za Loïsa Diony'ego. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania czerwoną kartkę obejrzał Michael Ngadeu-Ngadjui, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik.

W 78. minucie w zespole KAA Gent doszło do zmiany. Alessio Castro-Montes wszedł za Laurenta Depoitre'a. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku żółtą kartkę dostał Mahdi Camara, piłkarz AS Saint-Etienne. Trener AS Saint-Etienne postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Yanna M'Vilę i na pole gry wprowadził napastnika Roberta Beriča. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie w drużynie KAA Gent doszło do zmiany. Brecht Dejaegere wszedł za Jonathana Davida.

Igor Plastun
64′ Jean Eudès Aholou
Sven Kums
79′ Mahdi Camara
Vadis Odjidja-Ofoe
80′ Yann Gérard M'Vila
Elisha Owusu45′
73′ Loïs Diony
Roman Bezus
73′ Zaydou Youssouf
Brecht Dejaegere80′
80′ Robert Berič
Mamadou Jean-Luc Diarra Dompé
64′ Arnaud Nordin
Giorgi Kvilitaia71′

Wyraźna przewaga zespołu AS Saint-Etienne nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona cztery celne strzały. Wyjątkowa nieporadność napastników KAA Gent była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy KAA Gent otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.