4. kolejka Ligi Europejskiej: Vitoria Guimaraes SC - Arsenal Londyn 1-1 (0-0)

W spotkaniu 4. kolejki Ligi Europejskiej, które rozegrane zostało 6 listopada, zespół Vitorii zremisował z Arsenal FC 1-1 (0-0). Mecz na Estádio Dom Afonso Henriques w Guimarães obejrzało 17 822 widzów.

Liga Europy
2019-11-06 16:50 | Stadion: Estádio Dom Afonso Henriques | Widzów: 17822 | Arbiter: H. Ozkahya
Vitoria Guimaraes SC
Arsenal Londyn
1
1
Bruno Duarte 90'
S. Mustafi 80'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Vitorii plącze się na dole tabeli zajmując 45. pozycję, za to zespół Arsenal FC (”Kanonierzy”) zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 18. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Shkodrana Mustafiego z Arsenal FC, a w 33. minucie Rafę z drużyny przeciwnej.

W 54. minucie Dani Ceballos został zastąpiony przez Mattéo Guendouziego. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w drużynie Vitorii doszło do zmiany. Denis Poha wszedł za Pêpê Rodriguesa.

Trener Arsenal FC postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Bukaya Sakę i na pole gry wprowadził napastnika Alexandre'a Lacazette'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Robowi Holdingowi z jedenastki gości. Była to 66. minuta pojedynku. W 68. minucie Davidson został zmieniony przez Rochinhę, co miało wzmocnić zespół Vitorii. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Josepha Willocka na Lucasa Torreirę.

Wysiłki podejmowane przez drużynę ”Kanonierów” w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 80. minucie bramkę zdobył Shkodran Mustafi. Asystę zaliczył Nicolas Pépé.

Na osiem minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Vitorii doszło do zmiany. Léo Bonatini wszedł za Lucasa Evangelistę.

Zespół gospodarzy nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Bruno Duarte. Przy zdobyciu bramki asystował Rochinha.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Shkodran Mustafi  80′ 18′
33′ Luís Rafael Soares Alves
Sokratis Papastathopoulos
Edmond Fayçal Tapsoba
Kieran Tierney
82′ Lucas Evangelista Santana de Oliveira
Bukayo Saka65′
61′ Pedro Filipe Figueiredo Rodrigues
Daniel Ceballos Fernández54′
Mikel Ndubusi Agu
Ainsley Maitland-Niles
Marcus Edwards
Joseph Willock78′
 90′ Bruno Duarte da Silva
Nicolas Pépé
68′ Davidson da Luz Pereira
Sead Kolaszinać
61′ Denis-Will Poha
Mattéo Guendouzi Olié54′
82′ Leonardo Bonatini Lohner Maia
Lucas Torreira Di Pascua78′
68′ Diogo Filipe Costa Rocha
Alexandre Lacazette65′
André Filipe Ferreira Coelho Pereira
Reiss Nelson

Pomimo wyraźnej przewagi drużyny Vitorii nie udało się pokonać przeciwników, pomimo tego że oddała ona pięć celnych strzałów.

Zawodnicy Vitorii dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.