4. kolejka Ligi Europejskiej: Standard Liege - Eintracht Frankfurt 2-1 (0-0)

7 listopada na Stade Maurice Dufrasne w Liège odbyło się starcie 4. kolejki Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Standardu Liege i Eintrachtu Frankfurt. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Standardu Liege 2-1. Pojedynek obejrzało 15 952 widzów.

Liga Europejska
2019-11-07 18:55 | Stadion: Stade Maurice Dufrasne | Widzów: 15952 | Arbiter: M. Jug
F. Kostić 65'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Standardu Liege przebywa na dole tabeli zajmując 34. miejsce, za to jedenastka Eintrachtu Frankfurt (”Orły”) zajmując 15. pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny ”Orły”.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Djibril Sowowi z ”Orły”. Była to 37. minuta meczu.

W 54. minucie arbiter pokazał kartkę Selimowi Amallahowi, piłkarzowi Standardu Liege.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Standardu Liege w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Zinho Vanheusden. Bramka padła po podaniu Renauda Emonda.

W 62. minucie André Silva został zastąpiony przez Daichiego Kamadę. W 64. minucie kartkę obejrzał Konstantinos Laifis z zespołu gospodarzy.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 65. minucie Filip Kostić wyrównał wynik meczu.

W 71. minucie arbiter pokazał kartkę Gojkowi Cimirotowi z Standardu Liege. Chwilę później trener Standardu Liege postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Selima Amallaha. Na boisko wszedł Paul-José M'Poku, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Gonçalo Paciência został zmieniony przez Basa Dosta, a za Dannego Vieirę wszedł na boisko Timothy Chandler, co miało wzmocnić drużynę ”Orły”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mehdiego Carcelę-Gonzaleza na Maxime'a Lestienne'a oraz Duje Czopa na Mamadou Oularégo.

Na dwie minuty przed zakończeniem starcia kartkę dostał Renaud Emond, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Standardu Liege w 90. minucie spotkania, gdy Maxime Lestienne zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zanotował Mamadou Oularé.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Makoto Hasebe
64′ Konstantinos Laifis
Martin Hinteregger
 56′ Zinho Vanheusden
Danny Vieira da Costa89′
81′ Mehdi Carcela-Gonzalez
Djibril Sow37′
54′ 73′ Selim Amallah
Gelson Fernandes
Samuel Bastien
Filip Kostić  65′
71′ Gojko Cimirot
Sebastian Rode
88′ Renaud Emond
Gonçalo Mendes Paciencia73′
81′ Duje Czop
Obite Evan N'Dicka
81′  90′ Maxime Lestienne
Mijat Gaćinović
73′ Paul-José M'Poku Ebunge
Daichi Kamada62′
81′ Mamadou Obbi Oularé
Bas Dost73′

Arbiter przyznał cztery żółte kartki piłkarzom Standardu Liege, a zawodnikom gości pokazał jedną.