4. kolejka Ligi Europejskiej: Rangers FC - FC Porto 2-0 (0-0)

7 listopada na Ibrox Stadium odbył się pojedynek 4. kolejki Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Glasgow Rangers i Porto. Mecz zakończył się zwycięstwem Glasgow Rangers 2-0. Starcie obejrzało 49 645 widzów.

S. Davis 73'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Między 31. a 39. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Porto i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 49. minucie Pepe zastąpił Luisa Díaza. W 64. minucie Tiquinho został zmieniony przez Zé Luísa, co miało wzmocnić zespół Porto. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Brandona Barkera na Scotta Arfielda.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Glasgow Rangers w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 69. minucie Alfredo Morelos dał prowadzenie swojej drużynie. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 12 strzelonych goli. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ryan Jack.

Zespół Porto ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Steven Davis. Przy zdobyciu bramki pomagał Alfredo Morelos.

W 74. minucie Otavinho został zmieniony przez Fábia Silvę, co miało wzmocnić jedenastkę Porto. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ryana Kenta na Joe Aribo. Trener Glasgow Rangers wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jermaina Defoe. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Alfredo Morelos. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Luisowi Díazowi z Porto. Była to 90. minuta spotkania.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Agustín Federico Marchesín
31′ Borna Barišić
. Pepe49′
 73′ Steven Davis
Alex Nicolao Telles
Ryan Jack
Otávio Edmilson da Silva Monteiro39′ 74′
Glen Adjei Kamara
Luis Helio Pereira Danilo37′
65′ Brandon Lee Colin Barker
Andrés Mateus Uribe Villa
 69′ 85′ Alfredo José Morelos Aviléz
Jesus Corona
83′ Ryan Kent
Bruno Xavier Almeida Costa
83′ Joe Aribo
Luis Fernando Díaz Marulanda49′ 90′
65′ Scott Nathaniel Arfield
José Luís Mendes Andrade64′
85′ Jermain Defoe
Shoya Nakajima
Oluwaseyi Babajide Ojo
Fábio Daniel Soares Silva74′

Piłkarze Glasgow Rangers otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.