4. kolejka Ligi Europejskiej: Linzer Athletik Sport Klub - PSV Eindhoven 4-1 (0-1)

W pojedynku 4. kolejki Ligi Europejskiej, który rozegrany został 7 listopada, zespół Laska wygrał z PSV 4-1 (0-1). Mecz na Linzer Stadion w Linzu obejrzało 12 658 widzów.

Liga Europejska
2019-11-07 18:55 | Stadion: Linzer Stadion | Widzów: 12658 | Arbiter: R. Petrescu
D. Schwaab 5'

Drużyna PSV bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała czwarte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu zespół gości trafił do bramki rywala. W pierwszych minutach spotkania z karnego bramkę zdobył Daniel Schwaab.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Daniel Schwaab z PSV. Była to 37. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny PSV.

W 52. minucie kartką został ukarany Gernot Trauner, piłkarz gospodarzy.

Dopiero w drugiej połowie Reinhold Ranftl wywołał eksplozję radości wśród kibiców Laska, zdobywając bramkę w 56. minucie spotkania. Asystę przy golu zaliczył Thomas Goiginger.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Laska w 60. minucie spotkania, gdy Dominik Frieser zdobył drugą bramkę. W 61. minucie Dominik Frieser zastąpił Klaussa.

W następstwie utraty bramki trener PSV postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Ritsu Doana i na pole gry wprowadził napastnika Amara Ćaticia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Laska doszło do zmiany. Samuel Tetteh wszedł za Marka Raguza. W 76. minucie kartkę otrzymał Marvin Potzmann z jedenastki gospodarzy.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Laska, strzelając kolejnego gola. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku wynik na 3-1 podwyższył Klauss. Przy strzeleniu gola asystował Reinhold Ranftl.

W 81. minucie w jedenastce Laska doszło do zmiany. Rene Renner wszedł za Reinholda Ranftla.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na osiem minut przed zakończeniem starcia Klauss po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 4-1. Ponownie asystę zanotował Thomas Goiginger.

W 87. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mohammeda Ihattarena z PSV, a w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu Samuela Tetteha z drużyny przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-1.

Denzel Justus Morris Dumfries
76′ Marvin Potzmann
Daniel Schwaab  5′ (k.) 37′
 56′ 81′ Reinhold Ranftl
Nick Viergever
52′ Gernot Trauner
Mohammed Amine Ihattaren87′
Philipp Wiesinger
Érick Gabriel Gutiérrez Galaviz
Thomas Goiginger
Pablo Paulino Rosario
 60′ 61′ Dominik Frieser
Michal Sadílek
James Holland
Ritsu Dōan64′
Peter Michorl
Cody Mathès Gakpo
69′ Marko Raguz
Olivier Maxime Boscagli
81′ Rene Renner
Jordan Teze
61′  77′, 82′ João Klauss De Mello
Ryan Jared Thomas
Thomas Sabitzer
Amar Ćatić64′
69′ 90′ Samuel Tetteh Kotoko
Kostas Mitroglou

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół PSV w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika.