4. kolejka Ligi Europejskiej: FK Krasnodar - Trabzonspor Kulübü 3-1 (2-0)

W spotkaniu 4. kolejki Ligi Europejskiej, które rozegrane zostało 7 listopada, jedenastka Krasnodaru wygrała z Trabzonsporem 3-1 (2-0). Mecz na Stadionie FK Krasnodar obejrzało 21 669 widzów.

Liga Europejska
2019-11-07 18:55 | Stadion: Stadion FK Krasnodar | Widzów: 21669 | Arbiter: B. Bastien
A. Nwakaeme 90'

Było to starcie zespołów broniących się przed spadkiem. Spotkała się 35. i 43. drużyna Ligi Europejskiej.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Krasnodaru.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie kartką został ukarany Urosz Spajić, zawodnik gospodarzy.

W 27. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Trabzonsporu Serkan Asan.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Krasnodaru, strzelając kolejnego gola. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Manuel Fernandes. Przy strzeleniu gola asystował Magomed-Shapi Suleymanov.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Krasnodaru postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Manuela Fernandesa. Na boisko wszedł Daniil Utkin, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Gastónowi Campiemu z jedenastki gości. Była to 64. minuta pojedynku.

W 65. minucie za Donisa Avdijaja wszedł Anthony Nwakaeme. W 66. minucie Ari został zmieniony przez Ivana Ignatjeva, a za Kristoffera Olssona wszedł na boisko Ruslan Kambolov, co miało wzmocnić zespół Krasnodaru. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Muhammeta Akpınara na Alexandra Soerlotha oraz Kamila Çörekçiego na Yusufa Sarı.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej trzeciej minucie spotkania pokonał bramkarza Ivan Ignatjev. Sytuację bramkową stworzył Dmitri Stotskiy.

Mimo że drużyna gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 54 ataki oddała tylko pięć celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Minutę później wynik ustalił Anthony Nwakaeme. Asystę przy golu zaliczył Alexander Soerloth.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Kamil Ahmet Çörekçi87′
19′ Urosz Spajić
Abdurrahim Dursun
Dmitri Stotskiy
Seyed Majid Hosseini
77′ Kristoffer Olsson
Ivanildo Jorge Mendes Fernandes
 35′ 63′ Manuel Henrique Tavares Fernandes
Ahmet Canbaz
Tonny Emilio Trindade de Vilhena
Donis Avdijaj65′
Magomed-Shapi Suleymanov
Doğan Erdoğan
66′ Ariclenes da Silva Ferreira
Muhammet Akpınar72′
Matvey Safonov
Uğurcan Çakır
Jón Guðni Fjóluson
Filip Novak
77′ Ruslan Kambolov
Hüseyin Türkmen
Younes Namli
Fıratcan Üzüm
63′ Daniil Utkin
Anthony Nuatuzor Nwakaeme65′  90′
Marcus Berg
Yusuf Sarı87′
66′  90′ Ivan Ignatjev
Alexander Soerloth72′

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.