4. kolejka Ligi Europejskiej: FC Basel 1893 - Getafe CF 2-1 (1-1)

W meczu 4. kolejki Ligi Europejskiej, który rozegrany został 7 listopada, drużyna FC Basel wygrała z Getafe CF 2-1 (1-1). Mecz na St. Jakob-Park obejrzało 26 298 widzów.

Mata 45'

Było to spotkanie na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż spotkały się trzecia i 12. jedenastka Ligi Europejskiej.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu FC Basel.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze FC Basel nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Arthur Cabral. Sytuację bramkową stworzył Raoul Petretta.

Między 17. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom FC Basel i jedną drużynie przeciwnej.

Zawodnicy Getafe CF nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. W 45. minucie Mata wyrównał wynik meczu z rzutu karnego.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Basel w 60. minucie spotkania, gdy Fabian Frei zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Silvan Widmer.

W 64. minucie Taulant Xhaka został zmieniony przez Samuele Campa. W 68. minucie Timor został zmieniony przez Allana Nyoma, a za Hugona Dura wszedł na boisko Kenedy, co miało wzmocnić drużynę Getafe CF. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Arthura Cabrala na Kemala Ademiego. Trener Getafe CF postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Fayçala Fajra i na pole gry wprowadził napastnika Ángela, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na dwie minuty przed zakończeniem starcia w zespole FC Basel doszło do zmiany. Afimico Pululu wszedł za Edona Zhegrovę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Mathías Olivera Miramontes
44′ Blás Miguel Riveros Galeano
Fayçal Fajr79′
Silvan Widmer
Nemanja Maksimović
 60′ Fabian Frei
Francisco Portillo Soler
38′ 64′ Taulant Xhaka
David Timor Copoví68′
88′ Edon Zhegrova
Jaime Mata Arnaiz  45′ (k.)
Luca Zuffi
Enric Gallego Puigsech17′
 8′ 73′ Arthur Mendonça Cabral
Allan Romeo Nyom68′
64′ Samuele Campo
Robert Kenedy Nunes do Nascimento68′
Yannick Marchand
David Remeseiro Salgueiro
73′ Kemal Ademi
Jorge Molina Vidal
88′ Afimico Pululu
Ángel Luis Rodríguez Díaz79′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom FC Basel, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.