4. kolejka Ligi Europejskiej: Borussia VfL Moenchengladbach - AS Roma 2-1 (1-0)

7 listopada na Stadionie im BORUSSIA-PARK w Mönchengladbach odbył się mecz 4. kolejki Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Borussii i AS Roma. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Borussii 2-1. Pojedynek obejrzało 44 570 widzów.

Liga Europejska
2019-11-07 21:00 | Stadion: Stadion im BORUSSIA-PARK | Widzów: 44570 | Arbiter: Jesús Gil Manzano
F. Fazio 64'

Jedenastka Borussii przed meczem zajmowała 39. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 28. minucie Tony Jantschke został zmieniony przez Jonasa Hofmanna.

W 35. minucie do własnej bramki trafił zawodnik AS Roma (”Wilki”) Federico Fazio. W 41. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gianlucę Manciniego z ”Wilków”, a w 45. minucie László Benesa z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Borussii.

W 59. minucie w drużynie AS Roma doszło do zmiany. Amadou Diawara wszedł za Gianlucę Manciniego.

Piłkarze AS Roma odpowiedzieli strzeleniem gola. W 64. minucie bramkę wyrównującą zdobył Federico Fazio. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Aleksandar Kolarov.

W następstwie utraty bramki trener Borussii postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Floriana Neuhausa i na pole gry wprowadził napastnika Alassane'a Pléę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 76. minucie Nicolo Zaniolo został zmieniony przez Cengiza Ündera, a za Javiera Pastorego wszedł na boisko Diego Perotti, co miało wzmocnić drużynę AS Roma. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Oscara Wendta na Ramego Bensebainiego. Od 87. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Borussii w 90. minucie spotkania, gdy Marcus Thuram strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola asystował Alassane Pléa.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej szóstej minucie starcia, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Borussii: Florianowi Neuhausowi i Christophowi Kramerowi. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Aleksandar Kolarov
28′ Tony Jantschke
Gianluca Mancini41′ 59′
Stefan Lainer
Davide Santon87′
85′ Oscar Wendt
Chris Smalling
Lars Stindl
Javier Matías Pastore80′
45′ László Benes
Jordan Veretout
90′ 73′ Florian Neuhaus
Nicolo Zaniolo76′
Denis Zakaria
Edin Dżeko
 90′ 90′ Marcus Thuram
Justin Kluivert
Max Grün
Antonio Mirante
85′ 88′ Ramy Bensebaini
Alessandro Florenzi
Louis Jordan Beyer
Juan Jesus
28′ Jonas Hofmann
Amadou Diawara59′ 90′
90′ Christoph Kramer
Cengiz Ünder76′
Tobias Strobl
Mirko Antonucci
73′ Alassane Pléa
Diego Perotti80′

Sędzia pokazał pięć żółtych kartek zawodnikom Borussii, a piłkarzom gości przyznał trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.