3. kolejka Ligi Europejskiej: ŠK Slovan Bratysława - Wolverhampton Wanderers FC 1-2 (1-0)

24 października na Národný Futbalový Štadión w Bratysławie odbył się mecz 3. kolejki Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami ŠK Slovan Bratysława i Wolverhampton. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Wolverhampton 2-1. Pojedynek obejrzało 20 333 widzów.

Liga Europy
2019-10-24 18:55 | Stadion: Štadión Tehelné pole | Widzów: 20333 | Arbiter: Y. Aranovskiy
R. Jimenez 63'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ŠK Slovan Bratysława w 11. minucie spotkania, gdy Andraż Szporar strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ibrahim Rabiu.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Davidowi Holmanowi z zespołu gospodarzy. Była to 45. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ŠK Slovan Bratysława.

Na drugą połowę zespół ”Wilków” wyszedł w zmienionym składzie, za Patricka Cutrone'a wszedł Adama Traoré. W 57. minucie David Holman zastąpił Marina Ljubičicia.

”Wilki” w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Romain Saïss.

Trener Wolverhampton postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Morgana Gibbsa-White'a i na pole gry wprowadził napastnika Dioga Jotę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W 63. minucie żółtą kartką został ukarany Vernon, zawodnik ŠK Slovan Bratysława.

Szybko po stracie gola drużyna Wolverhampton trafiła do bramki rywala. W tej samej minucie wynik ustalił z karnego Raul Jimenez. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 66. minucie Erik Daniel został zmieniony przez Rafaela Ratão, a za Ibrahima Rabiu wszedł na boisko Aleksandar Čavrić, co miało wzmocnić zespół ŠK Slovan Bratysława. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Romaina Saïssa na Leandra Dendonckera. Między 68. a 86. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku czerwoną kartkę obejrzał Diogo Jota, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik.

W doliczonej drugiej minucie starcia sędzia pokazał żółtą kartkę Raulowi Jimenezowi z Wolverhampton. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Willy Boly
63′ Vernon De Marco
Conor Coady
Vasil Georgiev Bozhikov
Matt Doherty
86′ Jurij Medveděv
Maximilian Kilman
66′ Erik Daniel
Rúben Gonçalo Silva Nascimento Vinagre
Joeri de Kamps
Morgan Gibbs-White59′
45′ 57′ David Holman
Joao Moutinho
68′ 81′ Ibrahim Danda Rabiu
Romain Saïss  58′ 76′
Mohammed Rharsalla Khadfi
Raul Jimenez  63′ (k.) 90′
 11′ Andraż Szporar
Patrick Cutrone46′
Michal Šulla
John Ruddy
Kenan Bajrič
Jonathan Castro Otto
81′ Aleksandar Čavrić
Rúben Diogo da Silva Neves
José Antonio Delgado Villar
Leander Dendoncker76′
57′ Marin Ljubičić
Taylor Perry
66′ Rafael Rogério da Silva
Diogo José Teixeira da Silva59′ 86′ 87′
Dejan Dražić
Adama Traoré Diarra46′

”Wilki” otrzymały w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.