3. kolejka Ligi Europejskiej: Sevilla Futbol Club - F91 Dudelange 3-0 (0-0)

W starciu 3. kolejki Ligi Europejskiej, które rozegrane zostało 24 października, jedenastka Sevilla FC wygrała z Dudelange 3-0 (0-0). Mecz na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán obejrzało 26 165 widzów.

Liga Europy
2019-10-24 21:00 | Stadion: Estadio Ramón Sánchez Pizjuán | Widzów: 26165 | Arbiter: A. Papapetrou
Sevilla FC
F91 Dudelange
3
0
F. Vázquez 48',75'
Munir 78'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut zespół Sevilla FC zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Dudelange była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Thibautowi Lesquoyowi z Dudelange. Była to 25. minuta spotkania.

Dopiero w drugiej połowie Franco Vázquez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sevilla FC, zdobywając bramkę w 48. minucie meczu. Asystę przy golu zaliczył Óliver Torres.

W 52. minucie za Luuka de Jonga wszedł Munir. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce Sevilla FC doszło do zmiany. Bryan Gil wszedł za Ronego Lopesa. W 66. minucie kartkę dostał Alejandro Pozo z zespołu gospodarzy.

Chwilę później trener Sevilla FC postanowił wzmocnić formację obronną i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Sergia Gómeza. Na boisko wszedł Diego Carlos, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sevilla FC w 75. minucie spotkania, gdy Franco Vázquez zdobył drugą bramkę. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w zespole Dudelange doszło do zmiany. Ryan Klapp wszedł za Antoine'a Berniera.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sevilla FC w 78. minucie spotkania, gdy Munir strzelił trzeciego gola. Przy strzeleniu gola asystował Sergio.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Mohamed Bouchouari
70′ Sergio Gomez
Corenthyn Lavie
66′ Alejandro Pozo Pozo
Danel Sinani
 48′, 75′ Franco Damián Vázquez
Sabir Bougrine81′
52′ Luuk de Jong
Charles Morren
60′ Marcos Paulo Mesquita Lopes
Mehdi Kirch
70′ Diego Carlos Santos Silva
Ryan Klapp76′
Joan Jordán Moreno
Delvin Skenderović
José Mena Rodríguez
Adel Bettaieb79′
52′  78′ Munir El Haddadi
Bertino João Cabral Barbosa
60′ Bryan Gil Salvatierra
Omar Natami81′

Jedenastka Sevilla FC była w posiadaniu piłki przez 70 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.