3. kolejka Ligi Europejskiej: PSV Eindhoven - LASK Linz 0-0

W meczu 3. kolejki Ligi Europejskiej, który rozegrany został 24 października, drużyna PSV zremisowała z Laskiem 0-0. Mecz na Philips Stadion w Eindhoven obejrzało 29 000 widzów.

Liga Europy
2019-10-24 21:00 | Stadion: Philips Stadion | Widzów: 29000 | Arbiter: C. Kavanagh
PSV Eindhoven
Linzer Athletik Sport Klub
0
0

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 21. a 30. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 59. minucie Dominik Frieser został zmieniony przez Samuela Tetteha. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Marvin Potzmann z Laska. Była to 65. minuta starcia.

W 71. minucie w jedenastce Laska doszło do zmiany. Klauss wszedł za Marka Raguza. Trener PSV postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Ritsu Doana i na pole gry wprowadził napastnika Brumę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 84. minucie boisko opuścili zawodnicy PSV: Ryan Thomas, Kostas Mitroglou, a na ich miejsce weszli Mohammed Ihattaren, Cody Gakpo.

Reinhold Ranftl21′
84′ Mohamed Amine Ihattaren
Gernot Trauner
30′ Érick Gabriel Gutiérrez Galaviz
James Robert Holland
84′ Cody Mathès Gakpo
Peter Michorl
74′ Ritsu Doan
René Renner
84′ Ryan Jared Thomas
João Klauss De Mello71′
84′ Kostas Mitroglou
Thomas Sabitzer
74′ Armindo Tué Na Bangna
Samuel Tetteh Kotoko59′

Wyjątkowa nieporadność napastników Laska była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom PSV, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Laska w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.