3. kolejka Ligi Europejskiej: Partizan Belgrad - Manchester United 0-1 (0-1)

W spotkaniu 3. kolejki Ligi Europejskiej, które rozegrane zostało 24 października, zespół Partizanu przegrał z Man United 0-1 (0-1). Mecz na Stadionie Partizana w Belgradzie obejrzało 25 627 widzów.

Liga Europy
2019-10-24 18:55 | Stadion: Stadion Partizana | Widzów: 25627 | Arbiter: J. Estrada Fernández
Partizan Belgrad
Manchester United
0
1
A. Martial 43'

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Pod koniec pierwszej połowy jedyną bramkę z karnego zdobył Anthony Martial dla jedenastki Man United. Bramka padła w tej samej minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Man United.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu sędzia ukarał kartką Phila Jonesa, piłkarza gości. W 60. minucie Aaron Wan-Bissaka został zmieniony przez Daniela Jamesa.

W tej samej minucie w jedenastce Man United doszło do zmiany. Marcus Rashford wszedł za Anthony'ego Martiala. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Partizan: Bibrasowi Natsze w 66. i Nemani I w 67. minucie. Trener Partizanu postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Zorana Toszicia i na pole gry wprowadził napastnika Filipa Stevanovicia, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 82. minucie James Garner został zmieniony przez Andreasa Pereirę, co miało wzmocnić zespół Man United. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Seydoubę Soumah na Lazara Pavlovicia oraz Takumę Asana na Đorđe Ivanovicia. W 89. minucie sędzia przyznał kartkę Sašy Zdjelarowi z Partizanu. W drugiej połowie nie padły gole.

Sergio Romero
67′ Nemanja Miletić
Aaron Wan-Bissaka60′
90′ Takuma Asano
Brandon Williams
66′ Bibras Natcho
Jesse Lingard
83′ Seydouba Soumah
James Garner82′
75′ Zoran Toszić
Juan Mata
89′ Saša Zdjelar
Andreas Hoelgebaum Pereira82′
83′ Lazar Pavlović
Daniel James60′
Aleksandar Šćekić
Frederico Rodrigues Santos
90′ Đorđe Ivanović
Mason Greenwood
75′ Filip Stevanović
Marcus Rashford60′

Drużyna Partizanu miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Partizanu, a piłkarzom gości przyznał jedną.