3. kolejka Ligi Europejskiej: Karabach Agdam Baku - APOEL Nikozja 2-2 (1-2)

24 października na Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionu w Baku odbyło się starcie 3. kolejki Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Karabachu Agdam i Nikozji. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 30 824 widzów.

Liga Europy
2019-10-24 18:55 | Stadion: Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionu | Widzów: 30824 | Arbiter: F. Glova
L. Hallenius 45'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Karabachu Agdam w 13. minucie spotkania, gdy Dani Quintana strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Míchel.

W 29. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Karabachu Agdam Maksim Medvedev.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Nikozji przyniosły efekt bramkowy. W 45. minucie Linus Hallenius dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Na drugą połowę drużyna Karabachu Agdam wyszła w zmienionym składzie, za Magaye Gueyego wszedł Mahir Emreli. W 51. minucie kartką został ukarany Lucas Souza, zawodnik gości.

Niedługo później Ailton wywołał eksplozję radości wśród kibiców Karabachu Agdam, zdobywając kolejną bramkę w 58. minucie meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Dani Quintana.

W 67. minucie Nicolas Ioannou zastąpił Antonia Jakoliša. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartki obejrzał Mahir Emreli z Karabachu Agdam i Praxitelis Vouros, Vujadin Savić z zespołu gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Vid Belec
 58′ Aílton Ferreira Silva
Nicolas Ioannou67′
Badavi Huseynov
Giorgios Merkis
29′ (samob.) Maksim Medvedev
Vujadin Savić90′
Qara Qarayev
Praxitelis Vouros90′
Raszad Farhad Sadygow
Savvas Gentsoglou
 13′ Daniel Quintana
Andrija Pavlović85′
46′ Magaye Serigne Falilou Dit Nelson Gueye
Antonio Jakoliš67′
46′ 90′ Mahir Emreli
Roman Bezjak76′

Przewaga jedenastki Karabachu Agdam w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał jednej zmiany. Natomiast jedenastka Nikozji w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.