3. kolejka Ligi Europejskiej: Istanbul Büyükşehir Belediyespor - Wolfsberger Athletik Club 1-0 (0-0)

24 października na Başakşehir Fatih Terim Stadyumu w Stambule odbył się pojedynek 3. kolejki Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Istanbul B.B. i Wolfsberger. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Istanbul B.B. 1-0. Na stadionie stawiło się 4 101 widzów.

Liga Europy
2019-10-24 18:55 | Stadion: Başakşehir Fatih Terim Stadyumu | Widzów: 4101 | Arbiter: I. Peljto
Istanbul Büyükşehir Belediyespor
Wolfsberger Athletik Club
1
0
İ. Kahveci 78'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między czwartą a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę drużyna Istanbul B.B. wyszła w zmienionym składzie, za Mahmuta Tekdemira wszedł Azubuike Okechukwu. W 64. minucie Fredrik Gulbrandsen został zmieniony przez Robinha.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Michael Liendl, piłkarz Wolfsberger. Trener Wolfsberger postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Andersona Niangba i na pole gry wprowadził napastnika Alexandra Schmidta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Mimo że zespół Istanbul B.B. nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 86 ataków oddał tylko trzy celne strzały, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 78. minucie İrfan Kahveci dał prowadzenie swojej drużynie. Sytuację bramkową stworzył Azubuike Okechukwu.

W 90. minucie w zespole Istanbul B.B. doszło do zmiany. Uğur Uçar wszedł za Edina Viscę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Wolfsberger doszło do zmiany. Marc Schmerböck wszedł za Lukasa Schmitza.

Lukas Schmitz90′
44′ Martin Szkrtel
Michael Sollbauer37′
 78′ İrfan Can Kahveci
Dogbole Franck Anderson Niangbo76′
46′ Mahmut Tekdemir
Mario Leitgeb4′
Mehmet Topal
Michael Liendl66′
90′ Edin Visca
Marcel Ritzmaier
21′ Enzo Crivelli
Romano Schmid
29′ 64′ Fredrik Gulbrandsen
Shon Zalman Weissman
Volkan Babacan
Manuel Kuttin
Aziz Behich
Manfred Gollner
90′ Uğur Uçar
Stefan Gölles
46′ Azubuike Godson Okechukwu
Sven Sprangler
Arda Turan
Christopher Wernitznig
Demba Ba
Marc Andre Schmerböck90′
64′ Robson de Souza Robinho
Alexander Schmidt76′

Zespół Wolfsberger miał 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Wolfsberger w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.