3. kolejka Ligi Europejskiej: Getafe CF - FC Basel 1893 0-1 (0-1)

W pojedynku 3. kolejki Ligi Europejskiej, który rozegrany został 24 października, drużyna Getafe CF przegrała z FC Basel 0-1 (0-1). Mecz na Coliseum Alfonso Pérez obejrzało 6 213 widzów.

Liga Europy
2019-10-24 21:00 | Stadion: Coliseum Alfonso Pérez | Widzów: 6213 | Arbiter: J. Brisard
Getafe CF
FC Basel 1893
0
1
F. Frei 18'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 14. minucie Bruno został zmieniony przez Leandra Cabrerę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Basel w 18. minucie spotkania, gdy Fabian Frei strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomagał Raoul Petretta.

Od 29. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom FC Basel i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Basel.

Między 51. a 64. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując pięć żółtych kartek piłkarzom FC Basel i jedną drużynie przeciwnej. W 57. minucie Portillo został zmieniony przez Jasona, a za Jorge Molinę wszedł na boisko Cucurella, co miało wzmocnić drużynę Getafe CF. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kemala Ademiego na Arthura Cabrala.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Kevin Bua osłabiając zespół gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 54. minucie. W 89. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Ángelowi z Getafe CF. W doliczonej trzeciej minucie starcia w zespole FC Basel doszło do zmiany. Afimico Pululu wszedł za Valentina Stockera.

Eray Ervin Cömert29′
14′ Bruno González Cabrera
Fabian Frei  18′ 64′
45′ Robert Kenedy Nunes do Nascimento
Valentin Stocker34′ 90′
54′ 57′ Francisco Portillo Soler
Taulant Xhaka39′
71′ Jorge Molina Vidal
Luca Zuffi51′
89′ Ángel Luis Rodríguez Díaz
Kemal Ademi69′
David Soria
Jozef Pukaj
14′ Leandro Daniel Cabrera Sasía
Emil Evert Bergström
71′ Marc Cucurella Saseta
Blás Miguel Riveros Galeano
Mauro Wilney Arambarri Rosa
Samuele Campo
57′ David Remeseiro Salgueiro
Edon Zhegrova
Hugo Duro Perales
Arthur Mendonça Cabral69′
Jaime Mata Arnaiz
Afimico Pululu90′

Przewaga drużyny Getafe CF w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał osiem żółtych kartek i jedną czerwoną piłkarzom FC Basel, a zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Drużyna gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół FC Basel w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.