3. kolejka Ligi Europejskiej: FC Porto - Rangers FC 1-1 (1-1)

W starciu 3. kolejki Ligi Europejskiej, które rozegrane zostało 24 października, zespół Porto zremisował z Glasgow Rangers 1-1 (1-1). Mecz na Estádio Do Dragão obejrzało 31 307 widzów.

Liga Europy
2019-10-24 18:55 | Stadion: Estádio Do Dragão | Widzów: 31307 | Arbiter: N. Dabanovic
FC Porto
Rangers FC
1
1
L. Díaz 36'
A. Morelos 44'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Glasgow Rangers: Bornie Barišiciowi w 14. i Ryanowi Jackowi w 30. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Porto w 36. minucie spotkania, gdy Luis Díaz strzelił pierwszego gola.

Drużyna Glasgow Rangers otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 44. minucie bramkę wyrównującą zdobył Alfredo Morelos. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Borna Barišić.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 60. minucie Otavinho został zastąpiony przez Brunona Costę. Chwilę później trener Porto postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Luisa Díaza. Na boisko wszedł Shoya Nakajima, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 69. a 82. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 76. minucie Ryan Kent został zmieniony przez Joe Aribo, a za Ryana Jacka wszedł na boisko Scott Arfield, co miało wzmocnić zespół Glasgow Rangers. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Zé Luísa na Tiquinha. Trener Glasgow Rangers postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Brandona Barkera i na pole gry wprowadził napastnika Oluwaseyiego Oję, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Borna Barišić14′
82′ . Pepe
Connor Lambert Goldson
76′ Alex Nicolao Telles
Filip Viktor Helander78′
60′ Otávio Edmilson da Silva Monteiro
Glen Adjei Kamara
76′ José Luís Mendes Andrade
Brandon Lee Colin Barker84′
Jesus Corona
Alfredo José Morelos Aviléz  44′
 36′ 63′ Luis Fernando Díaz Marulanda
Nikola Katić
60′ 69′ Bruno Xavier Almeida Costa
Joseph Oluwaseyi Temitope Ayodele-Aribo76′
76′ Francisco das Chagas Soares dos Santos
Scott Nathaniel Arfield83′
63′ Shoya Nakajima
Jermain Defoe
Fábio Daniel Soares Silva
Oluwaseyi Babajide Ojo84′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.