3. kolejka Ligi Europejskiej: AS Saint-Etienne - FC Oleksandria 1-1 (1-1)

24 października na Stade Geoffroy-Guichard w Saint-Ètiennem odbył się pojedynek 3. kolejki Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami AS Saint-Etienne i Oleksandrii. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 28 573 widzów.

Liga Europy
2019-10-24 18:55 | Stadion: Stade Geoffroy-Guichard | Widzów: 28573 | Arbiter: E. Eskås
AS Saint-Etienne
FC Oleksandria
1
1
Gabriel Silva 8'
Gabriel Silva 14' (samob.)

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy AS Saint-Etienne nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Gabriel Silva. W zdobyciu bramki pomógł Romain Hamouma.

W 14. minucie do własnej bramki trafił zawodnik AS Saint-Etienne Gabriel Silva. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Denys Miroshnichenko z drużyny gości. Była to 40. minuta spotkania.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę jedenastka AS Saint-Etienne rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jeana Aholou wszedł Ryad Boudebouz. W 49. minucie kartką został ukarany Gabriel Silva, piłkarz gospodarzy.

Trener AS Saint-Etienne postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Arnauda Nordina i na pole gry wprowadził napastnika Charelsa Abiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 74. minucie Robert Berič został zmieniony przez Denisa Bouangę. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał kartkę Dmytrowi Shastalowi z Oleksandrii.

W tej samej minucie trener Oleksandrii postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Maksyma Tretyakova wszedł Vladyslav Baboglo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać remis. W drugiej połowie nie padły bramki.

Yurii Pankiv
 8′ 14′ (samob.) 49′ Gabriel Moisés Antunes da Silva
Denys Miroshnichenko40′
46′ Jean Eudès Aholou
Pawło Paszajew
Yann Gérard M'Vila
Kyrylo Kovalets83′
Zaydou Youssouf
Maksym Tretyakov90′
63′ Arnaud Nordin
Yevhen Banada
74′ Robert Berič
Oleksii Dovgyi83′
46′ Ryad Boudebouz
Dmytro Shastal80′ 90′
63′ Charles Nathan Abi
João Tiago Silva Teixeira
74′ Denis Bouanga
Andrii Zaporozhan
Wahbi Khazri
Denys Bezborodko

Przewaga drużyny AS Saint-Etienne w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Zawodnicy AS Saint-Etienne dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.