Koniec marzeń Realu Madryt. Decyzja zapadła, pojawił się oficjalny komunikat
Temat przyszłości Alphonso Daviesa był bardzo gorący. Mówiło się, że Kanadyjczyka u siebie widziałyby wielkie kluby na czele z Realem Madryt i FC Barcelona. Ostatecznie jednak nic z tego, bo lewy obrońca przedłużył umowę z Bayernem Monachium do 2030 roku.

Alphonso Davies od dłuższego czasu budził zainteresowanie kilku wielkich klubów europejskich, ale trzeba było pamiętać także, że sam reprezentuje barwy prawdziwego giganta, jakim jest Bayern Monachium. Niemniej jednak piłkarz z umową, która wygasała w czerwcu 2025 roku musiał budzić spore zainteresowanie.
Nie może więc dziwić, że na rozeznanie w sytuacji Kanadyjczyka zdecydowały się najbardziej znane kluby Europy na czele z Realem Madryt i FC Barcelona. Mistrz Hiszpanii od dłuższego czasu negocjował z przedstawicielami Daviesa, a swojego byłego obrońcę w swoim zespole chciał podobno także Hansi Flick.
Alphonso Davies zostaje w Bayernie. To już oficjalne
Od nowego roku tendencja zaczęła się jednak wyraźnie zmieniać i w mediach pojawiało się coraz więcej informacji o możliwym przedłużeniu porozumienia na kolejne lata. Wciąż jednak były to jednak jedynie medialne plotki, podobnie jak te o zainteresowaniu gigantów.
Ostatecznie przyszłość defensora w końcu się wyjaśniła. Bayern oficjalnie poinformował, że Kanadyjczyk przedłużył umowę z klubem aż do czerwca 2030 roku, gdy będzie miał niespełna 30 lat. To oczywiście definitywnie kończy wszelkie plotki na najbliższe miesiące.
- Jestem bardzo szczęśliwy, że przedłużyłem kontrakt z tym wspaniałym klubem. Dołączyłem do Bayernu, gdy miałem 18 lat i chciałem uczyć się jak najwięcej każdego dnia, aby stać się jednym z najlepszych na swojej pozycji. Teraz nie mogę się doczekać kolejnych pięciu wspólnych lat. Wiele już tutaj osiągnąłem, ale jeszcze więcej przede mną - powiedział cytowany przez klubowe media.
Jak na razie Davies w barwach Bayernu zagrał w 220 spotkaniach, w których strzelił 12 goli i 34 razy asystował. W swojej gablocie z trofeami ma już wszystkie możliwe puchary, na czele z Ligą Mistrzów, po którą sięgnął wspólnie z Robertem Lewandowskim.
Więcej na ten temat
La Liga 01.02.2025 | RCD Espanyol | 1 - 0 | Real Madryt | Relacja |
La Liga 02.02.2025 | FC Barcelona | 1 - 0 | Alaves | Relacja |
La Liga 08.02.202521:00 | Real Madryt | - | Atletico Madryt | |
La Liga 09.02.202521:00 | Sevilla FC | - | FC Barcelona |