Reklama

Reklama

Tokio. Bach spotka się z premierem Japonii i organizatorami igrzysk

Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Thomas Bach, przybył w niedzielę do Japonii na serię bardzo ważnych spotkań ws. igrzysk w Tokio. Ma rozmawiać m.in. z premierem Yoshihide Sugą i gubernatorem stolicy Yuriko Koike.

Szef MKOl chce omówić i poznać szczegóły przygotowań do zawodów olimpijskich, przełożonych z powodu pandemii na lato 2021 roku. Spotka się z przedstawicielami rządu i organizatorami wielkiej sportowej imprezy.

Bach planuje również odwiedzić we wtorek nowy Stadion Olimpijski w Tokio.

Oczekuje się, że podczas tych spotkań zapadną ustalenia co do sposobów zahamowania rozprzestrzeniania się koronawirusa, a chodzi o środki zaradcze stosowane w celu uniknięcia zakażenia przez sportowców, trenerów, oficjeli, kibiców itd. Tematem rozmów będzie też szczepionka przeciwko Covid-19.

Reklama

Zarówno prezydent MKOl, jak i japońscy gospodarze są zwolennikami zorganizowania igrzysk w 2021 roku, niezależnie od sytuacji związanej z pandemią i dostępności szczepionki. Podkreślają, że rozpatrują "wiele scenariuszy". Zawody mają się rozpocząć 23 lipca i potrwać do 8 sierpnia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL