Reklama

Reklama

PKN Orlen sponsorem strategicznym PKOl przez kolejne cztery lata

PKN Orlen pozostanie sponsorem strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej przez kolejne cztery lata. Koncern podał, że będzie współpracował z PKOl przynajmniej do kolejnych letnich igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 r.

Informując o przedłużeniu współpracy, PKN Orlen przypomniał, że jest strategicznym sponsorem PKOl od 2017 r., "zapewniając olimpijczykom długofalowe i stabilne wsparcie finansowe". "Decyzja o przedłużeniu współpracy sprawi, że koncern będzie współpracował z PKOl przynajmniej do kolejnych letnich igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 r." - podkreślono w poniedziałkowym komunikacie.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zwrócił uwagę, że w ciągu ostatnich trzech lat zaangażowanie tej spółki we wsparcie polskich sportowców zwiększyło się o 100 proc. Wspomniał przy tym, że w 2020 r., pomimo pandemii koronawirusa, koncern nie zrezygnował ze wsparcia związków sportowych, klubów i zawodników, dzięki czemu mogli oni nadal trenować, aby w każdej chwili móc wrócić na sportowe areny.

Reklama

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

"Mam satysfakcję, że przez następne cztery lata PKN Orlen pozostanie sponsorem strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskie. Warto podkreślić też, że nasza postawa w trakcie pandemii ma bezpośredni wpływ na postrzeganie całego koncernu" - oświadczył Obajtek, cytowany w informacji PKN Orlen. Dodał przy tym, że badania przeprowadzone we wrześniu ubiegłego roku przez pracownię Wavemaker wskazały, że koncern ten "jest marką, która zdecydowanie najmocniej kojarzy się z zaangażowaniem w pomoc w walce z pandemią".

PKN Orlen przypomniał, że ze względu na pandemię koronawirusa Igrzyska XXXII Olimpiady Tokio 2020 zostały przełożone o rok. "To bezprecedensowa sytuacja w historii olimpizmu" - podkreślił koncern. Wyjaśnił, że zgodnie z obowiązującym planem najbliższe Igrzyska Olimpijskie rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia.Dziękując za wsparcie, prezes PKOl Andrzej Kraśnicki, ocenił, że dzięki zaangażowaniu sponsora strategicznego możliwa jest tam realizacja głównego zadania, zapewnienia Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej udziału w Igrzyskach Olimpijskich, jak zaznaczył, "najważniejszej sportowej imprezie świata". "PKN Orlen ma ogromny wkład w każdy olimpijski medal, budowanie narodowej dumy i wspólnoty oraz szerzenie olimpijskich wartości. Jestem przekonany, że nasza wieloaspektowa współpraca przyniesie korzyści obu stronom i razem budujemy siłę polskiego sportu" - powiedział Kraśnicki.

PKN Orlen dodał, że "oprócz stabilnego i długofalowego" wsparcia finansowego, współpraca PKOl z koncernem "to także edukacja olimpijska, opieka nad zawodnikami, promocja postaw fair-play czy propagowanie zdrowego i sportowego trybu życia". 

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl! 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy