Reklama

Reklama

IO w Tokio. Od listopada będzie można zwracać bilety

Od listopada wszyscy chętni będą mogli zadeklarować chęć zwrotu nabytych wcześniej i niewykorzystanych latem biletów na igrzyska olimpijskie w Tokio, które zostały przełożone na przyszły rok z powodu pandemii koronawirusa - dowiedziała się agencja Kyodo.

Wejściówki, których sprzedano na odwołane zmagania olimpijczyków aż 4,48 mln, zachowują oczywiście ważność na przełożoną na 2021 rok największą sportową imprezę globu. Japońscy organizatorzy uznali jednak, że jeśli ktoś będzie chciał zwrócić bilety, bo wie, że z powodu zmiany daty nie będzie mógł przylecieć do "Kraju Kwitnącej Wiśni", to otrzyma taką możliwość, a na jego konto trafi równowartość zapłaconej kwoty.

Takie samo rozwiązanie ma dotyczyć paraolimpiady, na którą sprzedano 970 tys. biletów. Tu proces aplikowania przez fanów o refundację kosztów ma się rozpocząć w grudniu.

Reklama

Z powodu pandemii koronawirusa pod koniec marca zdecydowano się na przełożenie igrzysk o rok. Mają się odbyć między 23 lipca a 8 sierpnia 2021.

Po negocjacjach udało się organizatorom zapewnić dostępność wszystkich 42 obiektów sportowych co oznacza, że program przyszłorocznych igrzysk nie uległ zasadniczej zmianie w stosunku do harmonogramu rywalizacji zaplanowanej na 2020.

olga/ pp/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje