Reklama

Reklama

Igrzyska w Tokio. Meksyk i Honduras uzupełniły turniej piłkarski

W eliminacjach piłkarskiego turnieju olimpijskiego w strefie CONCACAF odpadły zespoły Kanady i Stanów Zjednoczonych. Do Tokio jadą piłkarze Meksyku i Hondurasu, który wystąpi na igrzyskach po raz czwarty z rzędu!

Strefa CONCACAF, obejmująca Amerykę Północną, Środkową i Karaiby, jest ostatnią, która jeszcze nie wyłoniła drużyn do uczestnictwa w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Przekładane z powodu epidemii kwalifikacje zostały dokończone dopiero teraz, na cztery miesiące przed imprezą.

Ekipy rywalizowały w grupach, które wygrały odpowiednio: Meksyk i Stany Zjednoczone oraz Honduras i Kanada. Zespół Hondurasu jest czołową ekipą CONCACAF, ale w rywalizacji seniorów np. o mistrzostwa świata raczej ustępuje największym. Na igrzyskach olimpijskich grywa jednak regularnie i traktuje je serio - Honduras w Rio de Janeiro zajął wysokie, czwarte miejsce. Po drodze wyeliminował np. Argentynę. Brał też udział w igrzyskach w Londynie w 2012 roku i Pekinie w 2008 roku, a także Sydney w 2000 roku.

Reklama

Meksyk i Honduras jadą na igrzyska

Teraz piłkarze hondurascy wyeliminowali w półfinale USA po wygraniu z nimi 2-1. To sprawiło, że Amerykanie do Tokio nie pojadą, a Honduras trafił do finału kwalifikacji CONCACAF rozgrywanych w meksykańskim mieście Guadalajara i ma zapewniony kolejny olimpijski występ. Poza nim pojedzie też Meksyk, który w półfinale ograł Kanadę 2-0. 

Meksykanie to mistrzowie olimpijscy w piłce nożnej z 2012 roku z Londynu. W tamtej drużynie meksykańskiej grali na igrzyskach np. Giovani Dos Santos, Oribe Peralta, Javier Aquino czy Hector Herrera. Teraz w Tokio ekipa Meksyku znów będzie jednym z faworytów.

Turniej olimpijski w piłce nożnej mężczyzn rusza w Tokio 22 lipca.

Uczestnicy turnieju piłkarskiego w Tokio

gospodarz - Japonia

Europa - Francja, Niemcy, Hiszpania, Rumunia

Azja - Australia, Arabia Saudyjska, Korea Południowa

Oceania - Fidżi

Afryka - Egipt, Wybrzeże Kości Słoniowej, RPA

Ameryka Południowa - Argentyna, Brazylia

CONCACAF - Meksyk, Honduras

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL