Reklama

Reklama

Białoruś. Wiktar Łukaszenko we władzach Narodowego Komitetu Olimpijskiego

​Wiktar Łukaszenka, syn białoruskiego prezydenta, został w poniedziałek powołany na stanowisko p.o. wiceszefa Narodowego Komitetu Olimpijskiego Białorusi (NOK). Jego przewodniczącym jest od 1997 r. prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka.

Na nowym stanowisku, jak pisze gazeta "Nasza Niwa", Wiktar Łukaszenka będzie odpowiadać przede wszystkim za współpracę międzynarodową i za przygotowanie do II Igrzysk Europejskich, które odbędą się w Mińsku w czerwcu. Wiktar Łukaszenka pozostanie prezydenckim doradcą ds. bezpieczeństwa.

W poniedziałek odbyło się w Mińsku posiedzenie komitetu wykonawczego białoruskiego NOK, poświęcone przygotowaniom do tej imprezy sportowej.

Alaksandr Łukaszenka powiedział, że białoruscy sportowcy powinni zdobyć na tych igrzyskach "nie mniej medali niż (podczas poprzednich igrzysk) w Baku", ponieważ impreza odbywa się na Białorusi i "nie mają oni prawa wystąpić źle".

Reklama

- Medale to nie tylko wynik sportowy, ale także honor i chwała ojczyzny. Dzisiaj sport to nie jest impreza rozrywkowa. To bitwa, a nawet wojna, tylko nie gorąca. To ważna ideologia, która podnosi ducha w narodzie i każdym państwie - mówił Łukaszenka.

Premier Siarhiej Rumas, który jest szefem komitetu przygotowawczego do igrzysk, zapowiedział, że wszystkie obiekty sportowe na Białorusi będą gotowe do 15 maja, а obecnie trwają ich testy w różnych dyscyplinach sportowych.

II Igrzyska Europejskie odbędą się w Mińsku w dniach 21 czerwca - 1 lipca.

Z Mińska Justyna Prus

Dowiedz się więcej na temat: Alaksandr Łukaszenka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje