Partner merytoryczny: Eleven Sports

Trener Anglików poszedł na całość. Padło ważne pytanie o Lewandowskiego

- Trener Garteh Southgate zrobił na mnie duże wrażenie. Zdecydował się zdjąć z boiska kapitana Harry’ego Kane’a, mimo że było prawdopodobieństwo, iż dojdzie do rzutów karnych. No nie wiem, czy w polskiej kadrze moglibyśmy liczyć na to, że nasz kapitan - Robert Lewandowski - schodzi z boiska... - zastanawiał się Łukasz Gikiewicz, wysłannik Interii na Euro 2024 w programie "Gramy dalej".

Robert Lewandowski w meczu Polska - Austria
Robert Lewandowski w meczu Polska - Austria/Kieran McManus/Shutterstock/East News

Łukasz Gikiewicz mówił o:

O momencie Euro 2024, który zapamięta na lata: ten turniej był dla mnie rozgrywany pod hasłem: "nie stracić bramki". Większość reprezentacji grała na wynik i próbowała przepchnąć się dalej, tylko te słabsze chciały się bawić piłką. To Euro zapamiętam jeszcze z amatorskiej organizacji, bo wczoraj np. wszedłem na stadion na moją nieaktywną akredytację. Organizacja leży tu pod każdym względem.

O meczu Holandia - Anglia: Gareth Southgate jest blisko tytułu "sir", a dostanie go, gdy wygra finał. Możemy narzekać na styl Anglików, ale w półfinale zagrali swoje najlepsze 45 minut. Druga część była już trochę słabsza, ale to też z powodu Holendrów, którzy się zamurowali.

O kibicach: Holendrów w Niemczech było podobno ok. 100 tys., a Anglików 20 tys., ale na stadionie nie było takiej różnicy. Anglicy na trybunach zrobili kapitalną atmosferę.

Anglicy na trybunach zrobili kapitalną atmosferę

~ podkreśla Łukasz Gikiewicz.

O selekcjonerze Anglików: Garteh Southgate zrobił na mnie duże wrażenie. Zdecydował się zdjąć z boiska kapitana Harry’ego Kane’a, mimo że było prawdopodobieństwo, iż dojdzie do rzutów karnych. No nie wiem, czy w naszej kadrze moglibyśmy liczyć na to, że nasz kapitan schodzi z boiska... Kane wyglądał ociężale, nie miał sił i selekcjoner Anglików podjął dobrą decyzję.

O finale Hiszpania - Anglia: Jeśli miałby patrzeć na fazę grupową i pierwsze mecze w pucharowej, to powiedziałbym, że Anglicy nie mają żadnych szans. Teraz jednak się rozkręcają.... To wielka drużyna, są doświadczeni, ale ja będę trzymał kciuki za Hiszpanami. W końcu jako pierwsi wygrali na Euro sześć spotkań z rzędu.

Zapraszamy do "Gramy dalej" podczas Euro 2024

Po każdym dniu meczowym podczas Euro 2024 zapraszamy na program "Gramy dalej" na stronie głównej Interii o godz. 9:30.

***

Oto nasz raport specjalny, bądź na bieżąco: EURO 2024.

"Gramy dalej" Southgate wyciągnął Jokera. Ollie Watkins wprowadza Anglię do finału #euro2024. WIDEO/INTERIA.TV/INTERIA.TV
Mecz Polska - Szwecja, Robert Lewandowski/Katarzyna Pociecha/INTERIA.PL
Robert Lewandowski, mecz Polska - Węgry/Piętka Mieszko/AKPA
Robert Lewandowski w meczu Polska - Estonia/Grzegorz Wajda/Reporter
INTERIA.PL

Zobacz także

Sportowym okiem