Partner merytoryczny: Eleven Sports

Kiedy finał Euro 2024? O której mecz Hiszpania - Anglia? Gdzie oglądać? (transmisja)

Czas na ostatni akcent Euro 2024. W meczu o tytuł zagrają Hiszpania i Anglia. Kto wygra i będzie cieszył się z upragnionego mistrzostwa Europy? Sprawdź, kiedy i o której godzinie finał ME. Zobacz, gdzie oglądać transmisję meczu Hiszpania - Anglia w TV i online live stream. Tekstowa relacja "na żywo" w Interii.

Harry Kane (Anglia) i Dani Olmo (Hiszpania)
Harry Kane (Anglia) i Dani Olmo (Hiszpania)/Ibrahim Ezzat / ANADOLU / Anadolu via AFP/AFP

Po kilku tygodniach zmagań czas na wielki finał Euro 2024, w którym Hiszpania zagra z Anglią. Pierwsza z wymienionych reprezentacji może sięgnąć po czwarty mistrzowski tytuł w historii (Hiszpanie zwyciężyli w latach: 1964, 2008 i 2012). Anglia z kolei nigdy nie triumfowała w zmaganiach Starego Kontynentu. 

Faworytem nadciągającego finału mistrzostw Europy 2024 będzie Hiszpania. Jeśli popularni "La Roja" triumfują, to w klasyfikacji wszech czasów wyprzedzą Niemców pod względem liczby zwycięstw (także trzy złote medale) w turniejach tej rangi. Łącznie Hiszpanie mają pięć krążków ME (oprócz złotych medali po jednym srebrnym i brązowym). Anglia  ma w swoim dorobku tylko jeden srebrny krążek oraz dwa brązowe.

W półfinale Euro 2024 Hiszpania pokonała Francję 2:1. Wcześniej drużyna prowadzona przez Luisa de la Fuenta pokonała po dogrywce Niemców 2:1 (w 1/4 finału), Gruzinów 4:1 (w 1/8 finału) oraz kolejno w fazie grupowej: Chorwatów 3:0 oraz Włochów i Albańczyków po 1:0. Anglia w 1/2 mistrzostw Europy wygrała z Holendrami 2:1. W 1/4 finału Anglia po rzutach karnych pokonała Szwajcarię 5:3 (1:1 po dogrywce), a w 1/8 finału wyeliminowała Słowaków (2:1 po dogrywce). W fazie grupowej Anglicy zanotowali następujące rezultaty: wygrana 1:0 z Serbią oraz remisy 1:1 z Dania i 0:0 ze Słowenią. 

Kiedy jest finał Euro 2024? O której godzinie mecz Hiszpania - Anglia? Gdzie oglądać w TV i online stream? (transmisja)

Finał Euro 2024 odbędzie się w niedzielę 14 lipca. Mecz Hiszpania - Anglia o złoty medal mistrzostw Europy zostanie przeprowadzony na Stadionie Olimpijskim w Berlinie i rozpocznie się o godzinie 21.00. Tekstowa relacja "na żywo" z meczu o tytuł w Interii. 

Transmisja finału Euro 2024: Hiszpania - Anglia w TV na kanałach TVP 1 i TVP Sport. Spotkanie o mistrzostwo Europy będzie można oglądać też online live stream na tvpsport.pl i w aplikacji mobilnej. Mecz o złoty medal ME skomentują Dariusz Szpakowski i Grzegorz Mielcarski. 

Tomasz Brożek śladami Roberta Lewandowskiego w Monachium. WIDEO/INTERIA.TV/INTERIA.TV
INTERIA.PL

Zobacz także

Sportowym okiem