Euro 2024: Kto zagra w ćwierćfinale? O której godzinie? Terminarz, drabinka, daty

Już w najbliższy piątek, 5 lipca rozpoczną się ćwierćfinały piłkarskich mistrzostw Europy 2024. Na placu boju zostało już tylko osiem najsilniejszych drużyn, które walczą o końcowe trofeum. Jakie pary zmierzą się ze sobą w nadchodzących starciach? Zobacz terminarz i drabinkę ćwierćfinałów Euro 2024.

Niemcy
Niemcy/THOMAS KIENZLE / AFP/AFP

Na placu boju Euro 2024 zostało już zaledwie osiem drużyn. Do ćwierćfinałów awansowały Niemcy, Szwajcaria, Hiszpania, Anglia, Francja, Portugalia, Holandia i Turcja.

Teoretycznie najłatwiejszą przeprawę miały Holandia oraz Hiszpania, które to drużyny w 1/8 finału wysoko odprawiły swoich przeciwników. Uwagę ekspertów przykuł przede wszystkim styl gry zawodników z półwyspu Iberyjskiego, którzy finezyjnie rozbili Gruzinów 4:1. Również i zwycięstwo "pomarańczowych" 3:0 nad Rumunią wypadło bardzo przekonująco.

Znacznie więcej kłopotów miały Anglia oraz Portugalia. Wyspiarze przegrywali ze Słowacją praktycznie do samego końca, kiedy to na scenę wszedł Jude Bellingham i przewrotką zapewnił swoim kolegom dodatkowe 30 minut dogrywki. Tam Anglicy zdołali objąć prowadzenie i dowieźć zwycięstwo do końca. Portugalia z kolei nie potrafiła strzelić gola ze Słowenią i dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę całego meczu.

Euro 2024: Kiedy ćwierćfinały? O której godzinie mecze?

Pierwszym meczem będzie szlagierowe starcie Niemców z Hiszpanami, które rozpocznie się w piątek, 5 lipca o godzinie 18:00. Trzy godziny później na scenę wyjdą Francja z Portugalią.

W sobotę z kolei o półfinał najpierw zagrają Anglia ze Szwajcarią (18:00) oraz Holandia z Turcją (21:00).