Reklama

Reklama

Zmarł Grzegorz Łazarek

W wieku 53 lat zmarł Grzegorz Łazarek, były piłkarz m.in. Lechii Gdańsk i Lecha Poznań. Z "Kolejorzem" zdobył mistrzostwo i Puchar Polski.

Grzegorz Łazarek to syn byłego selekcjonera reprezentacji Polski, Wojciecha Łazarka.

Większość kariery spędził w Lechii Gdańsk, którą reprezentował w latach 1969-81 i 1985-88.

W latach 1981-85 Grzegorz Łazarek związany był z Lechem, w którym pracował jako trener jego ojciec. Do Poznania trafił już w wieku 17 lat.

W 1983 i 1984 roku świętował z poznańskim klubem mistrzostwo Polski. W 1984 zdobył też z Lechem Puchar Polski.

"Zadebiutował w meczu, w którym zmienił Jarosława Araszkiewicza i to właśnie m.in. z nim rywalizował o miejsce w składzie. O to było jednak niezwykle trudno, bo konkurentów nie brakowało. Poza Araszkiewiczem na jego pozycji grali Rafał Stroiński, Dariusz Kofnyt czy Henryk Miłoszewicz, którzy byli pewniakami w drużynie prowadzonej przez ojca Grzegorza, Wojciecha Łazarka" - wspomina znawca historii Lecha, Maciej Markiewicz, cytowany na stronie klubu.

Reklama

Grzegorz Łazarek karierę zakończył w 1989 roku w barwach Gwardii Warszawa.

WS

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL