Reklama

Reklama

"Ziemia obiecana" oprawą kolejki

Takiej kolejki pod względem aktywności kibicowskich, jak piąta kolejka Orange Ekstraklasy, jeszcze nie odnotowaliśmy w historii naszej akcji.

Podczas większości meczów szalikowcy popisywali się głośnym dopingiem oraz kolorowymi, efektownymi oprawami.

Reklama

Na tytuł oprawy kolejki zasłużyło kilka aktywności stadionowych. Pięknie zaprezentowali się kibice Lecha Poznań, Odry Wodzisław, Zagłębia Lubin i Górnika Łęczna. Po długim namyśle uznaliśmy, że na wyróżnienie tytułem "Oprawy kolejki" zasłużyła, po raz pierwszy, aktywność szalikowców Widzewa Łódź.

O kulisach powstania zwycięskiej aktywności stadionowej opowiada Kolec - członek grupy "Red Workers" odpowiedzialnej za oprawy na stadionie Widzewa: - Oprawa na meczu z Arką Gdynia była przygotowana z okazji trzylecia grupy "Red Workers" zajmującej się ultrasowaniem na Widzewie. Jako że nie interesują nas banalne i proste pomysły, inspiracje zaczerpnęliśmy z wielkiego dzieła Władysława Reymonta "Ziemia obiecana", którego akcja osadzona jest na ziemi łódzkiej i opowiada o rozwoju przemysłowym miasta. Cytaty na transparentach, które umieściliśmy na górnych banerach reklamowych i płocie miały oddawać klimat tamtej epoki i analogiczne podobieństwa z życia kibicowskiego naszego klubu. "Z równin odległych, z gór, ze stolic i miasteczek, ciągnęli ludzie nieskończoną procesją do tej ziemi obiecanej". Wiadomo bowiem nie od dziś, że Widzew ma kibiców w całej Polsce. Na środku sektora zrobiliśmy sektorówkę w kształcie książki, a po bokach umieściliśmy szarfy w barwach Widzewa (czerwono-biało-czerwone) i Łodzi (żółto-czerwone). Okładkę książki zdobił stary herb Łodzi, a po otwarciu jej oczom kibiców ukazał się stary herb Widzewa i tytuł "Ziemia Obiecana" napisany ozdobną czcionką. Nad oprawą spędziliśmy kilka nocy, ale jak widać było warto i ludzie docenili nasz wysiłek. To nie jest nasze ostatnie słowo, jeżeli chodzi o rundę jesienną Orange Ekstraklasy i nasze oprawy. RW'03 wróci niebawem ;).

Brawo widzewiacy!

Dowiedz się więcej na temat: Orange | ziemie | obiecana | Ziemia obiecana | kolejka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje