Załatwili sprawę w pierwszej połowie. Cenne zwycięstwo w Ekstraklasie

W 8. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce mierzyła się u siebie z Zagłębiem Lubin. Podopieczni Jacka Zielińskiego już w pierwszej połowie wypracowali sobie dwubramkowe prowadzenie. Po zmianie stron nie padła już żadna bramka, więc Korona mogła dopisać sobie bardzo cenne zwycięstwo i dopisać trzy punktu do swojego dorobku w ligowej tabeli.

Korona Kielce
Korona Kielce/Artur BARBAROWSKI/East News/East News

Korona Kielce nie zaczęła tego sezonu PKO BP Ekstraklasy najlepiej, ale w meczu przeciwko Zagłębiu Lubin wystartowała wspaniale. Już w 8. minucie tego spotkania Pau Resta otworzył wynik i gospodarze prowadzili już 1:0. Otworzyła się więc szansa na zanotowanie drugiego zwycięstwa domowego z rzędu. Poprzednio podopieczni Jacka Zielińskiego pokonali Stal Mielec 2:1.

Jeszcze przed przerwą kielczanom udało się podwoić prowadzenie. Na listę strzelców po raz kolejny wpisał się zawodnik pochodzący z Hiszpanii - tym razem Adrian Dalmau. Do szatni piłkarze Zagłębia Lubin schodzili ze stratą dwóch goli.

Zagłębie nie umiało odpowiedzieć. Korona notuje cenne zwycięstwo

Od początku drugiej połowy Zagłębie Lubin starało się odrabiać straty, ale jego sytuacja była już bardzo skomplikowana. W takich sytuacjach drużyny zazwyczaj celują w zdobycie gola w pierwszym kwadransie odsłony - ta sztuka gościom jednak się nie udała.

Czas leciał, Zagłębie Lubin atakowało, stworzyło sobie nawet kilka obiecujących okazji i oddało celny strzał na bramkę Korony Kielce, ale zdobycie gola w tym spotkaniu okazało się dla nich za trudne. To spotkanie PKO BP Ekstraklasy zakończyło się zwycięstwem drużyny Jacka Zielińskiego

Po tej wygranej Korona Kielce ma na koncie 9 punktów i plasuje się na 11. miejscu w ligowej tabeli. Zagłębie Lubin natomiast z 8 punktami obecnie zajmuje 14. lokatę.

W następnej kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce pojedzie do Radomia na mecz z Radomiakiem. Zagłębie Lubin natomiast zmierzy się, również na wyjeździe, z Rakowem Częstochowa