Reklama

Reklama

Wielki polski talent zagra w Serie A

Włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio, bardzo dobrze zorientowany w realiach Serie A, na swoim profilu na Twitterze poinformował, że Aleksander Buksa dogadał się z Genoą i przeniesie się do Włoch. Młody zawodnik był ostatnio graczem Wisły Kraków, ale nie dogadał się z "Białą Gwiazdą" i nie przedłużył kontraktu z tym klubem.

"Aleksander Buksa, perspektywiczny napastnik, który nie dogadał się z Wisłą Kraków, odwiedził już i podpisał umowę z Genoą" - napisał na swoim profilu na Twitterze Di Marzio.

Włoski dziennikarz jest bardzo dobrze zorientowany w realiach Serie A i jeżeli jego zdaniem Buksa już dogadał się z klubem, pozostaje tylko oczekiwać na oficjalne potwierdzenie ze strony Genoi. Buksą interesowało się sporo klubów, ale wybór Italii wydaje się sensowny. Szczególnie, że tą samą drogą podążał Krzysztof Piątek, który właśnie w tej drużynie wybił się do wielkiej kariery.

Buksa od kilku lat uważany był za wielki talent, nawet większy niż jego brat Adam, obecnie występujący w MLS. W Wiśle wiązano z nim spore nadzieje, jednak po dość głośnych nieporozumieniach ostatecznie nie przedłużył kontraktu i w nieprzyjemnej atmosferze opuścił zespół z Krakowa. Teraz przed nim próba podboju nowej ligi, gdzie będzie musiał udowodnić, że nie jest tylko kolejnym talentem, który nie potrafi zaistnieć w seniorskim futbolu.

KK

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Aleksander Buksa | Wisła Kraków

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy