Wicemistrzostwo dla Legii

Piłkarze warszawskiej Legii zostali wicemistrzami kraju. W 30. kolejce podopieczni Jana Urbana pokonali na własnym stadionie Ruch Chorzów 4:1. Drugie miejsce na koniec rozgrywek Legia zawdzięcza także remisowi Lecha Poznań z Cracovią (2:2).

Na pierwszego gola kibice musieli czekać przez nieco ponad 30 minut. Maciej Rybus dośrodkował piłkę na głowę Dicksona Choto, ten przedłużył podanie do Rogera Guerreiro, a reprezentant Polski z kilku metrów posłał piłkę do siatki.

W 42. minucie było już 2:0 dla Legii. Krzysztof Pilarz próbując zatrzymać Adriana Paluchowskiego sfaulował napastnika stołecznej drużyny i sędzia bez chwili zastanowienia wskazał na "wapno". Rzut karny na gola zamienił Maciej Iwański.

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy goście zdobyli kontaktowego gola. W polu karnym Legii piłkę ręką zagrał Piotr Rocki. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Pavol Balaż.

Kolejne bramki padły w ostatnich minutach spotkania. Skutecznością błysnął Takesure Chinyama, który dwukrotnie pokonał Pilarza. Napastnik Legii dogonił tym samym Pawła Brożka (Wisła Kraków) w klasyfikacji najlepszych strzelców. Obydwaj snajperzy zdobyli po 19 bramek.

Zwycięstwo Legii przy jednoczesnym remisie Lecha Poznań z Cracovią (2:2) sprawiło, że podopieczni trenera Jana Urbana wyprzedzili w tabeli "Kolejorza", który jeszcze przed paroma tygodniami był głównym kandydatem do mistrzowskiej korony.

Natomiast Ruch zakończył rozgrywki na 10. miejscu.

ZOBACZ KOŃCOWĄ TABELĘ EKSTRAKLASY!

DYSKUTUJ O EKSTRAKLASIE Z DARKIEM WOŁOWSKIM NA JEGO BLOGU!

Legia Warszawa - Ruch Chorzów 4:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Roger Guerreiro (32), 2:0 Maciej Iwański (41-karny), 2:1 Pavol Balaz (45+2-karny), 3:1 Takesure Chinyama (90), 4:1 Takesure Chinyama (90+2).

Legia Warszawa: Jan Mucha - Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Dickson Choto, Marcin Komorowski - Miroslav Radović, Piotr Rocki (73. Takesure Chinyama), Maciej Iwański, Roger Guerreiro, Maciej Rybus (69. Krzysztof Ostrowski) - Adrian Paluchowski (90. Martins Ekwueme).

Ruch Chorzów: Krzysztof Pilarz - Tomasz Brzyski, Rafał Grodzicki, Ireneusz Adamski, Krzysztof Nykiel - Marcin Nowacki, Grzegorz Baran, Michał Pulkowski (83. Ariel Jakubowski), Wojciech Grzyb - Pavol Balaz (76. Łukasz Janoszka), Remigiusz Jezierski (59. Artur Sobiech).

Żółta kartka - Legia Warszawa: Marcin Komorowski, Adrian Paluchowski. Ruch Chorzów: Michał Pulkowski.

Sędzia: Dawid Piasecki (Słupsk). Widzów 5 500.

Zobacz zapis relacji na żywo w INTERIA.PL!