Reklama

Reklama

W Ekstraklasie bez zmian. Za rok o mistrza powalczy 16 zespołów

W poniedziałek odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej Ekstraklasy, podczas którego ustalono, że w sezonie 2017/2018 nie będą dokonywane żadne zmiany regulaminowe, w tym dotyczące możliwości zwiększenia lub zmniejszenia liczby zespołów już od sezonu kolejnego - poinformowano na oficjalnej stronie internetowej organizatora rozgrywek.

Decyzja skutkuje tym, że w sezonie 2017/2018 z Lotto Ekstraklasy zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami spadną dwa zespoły, a dwa uzyskają awans z Nice 1. ligi. Została ona podyktowana przede wszystkim koniecznością utrzymania stabilności regulaminów i niezmieniania ich w trakcie sezonu.

Reklama

Ewentualne powiększenie lub pomniejszenie liczby zespołów w Lotto Ekstraklasie oraz zmiany systemu rozgrywek będą przedmiotem dyskusji klubów na początku 2018 roku. Wówczas zostanie zarekomendowany zarządom Ekstraklasy S.A. oraz PZPN kształt rozgrywek w formacie, jaki obowiązywać miałby od sezonu 2019/20. Od tego okresu obowiązywać będzie nowa umowa dotycząca praw mediowych rozgrywek.

W obecnych warunkach liczbowych, czyli z szesnastoma drużynami walczącymi o mistrzostwo kraju, najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce funkcjonuje od sezonu 2005-2006. Wcześniej przez dwa lata testowano rozwiązanie z czternastoma klubami ekstraklasowymi. Od sezonu 2013-2014 obowiązuje z kolei format rozgrywek ESA 37, w którym po złożonej z 30 kolejek rundzie zasadniczej dochodzi do podziału tabeli na grupę mistrzowską i spadkową, a drużyny z każdej z ósemek grają ze sobą jeszcze po siedem spotkań rundy finałowej.

majk

Wyniki, terminarz i tabela Ekstraklasy

Dowiedz się więcej na temat: Ekstraklasa SA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje