Reklama

Reklama

Trener szkółki Wisły wyrzucony za turniej Mikołajkowy

Na II Turniej Mikołajkowy w Olkuszu TS Wisła Kraków wystawiło chłopców o rok starszych do rywalizacji dziewięciolatków wygrywając go. Rodzice oszukanych dzieci podnieśli alarm. Całe szczęście, że zarząd TS Wisła nie zamiótł sprawy pod dywan i oddał puchar.

II Turnieju Mikołajkowym w Olkuszu był zorganizowany z myślą o piłkarzach z rocznika 2002 i młodszych, a trener TS Wisła Stanisław Chemicz miał wystawić w drużynie piłkarzy urodzonych w 2001 r. tłumacząc się, że nie miał rocznika 2002. Starsi chłopcy byli wyżsi, silniejsi i turniej wygrali.

- Już na pierwszy rzut oka wiślacy byli wyżsi o głowę. Kilku małych piłkarzy z innych zespołów się popłakało po rywalizacji z nimi. Jeden dlatego, że przegrał dogrywkę o tytuł króla strzelców ze starszym piłkarzem z Wisły, a bramkarz naszego zespołu poryczał się, bo mocno uderzona piłka przez o głowę większego wiśalaka wyłamała mu ręce - opowiada Jarosław Tomczyk prezes uczestniczącej w turnieju Orbity Bukowno. Nie zdecydował się poprosić o weryfikację wieku zawodników Wisły.

Reklama

- Nikt nie poprosił o weryfikację, bo trudno było założyć, że taki klub jak Wisła dopuści się oszustwa - dodaje Tomczyk.

O sprawiedliwość upomniał się Krzysztof Mucha z innego uczestnika zawodów - Football Academy Olkusz, który wysłał protest do Wisły Kraków . Co ciekawe, zaadresował pismo do Wisły SA, która ze Szkółką Piłkarską TS niewiele ma wspólnego. Wisła SA skierowała jednak protest do Towarzystwa Sportowego, które nie zamiotło sprawy pod dywan.

- Zaraz po otrzymaniu pisma z olkuskiego klubu podjęliśmy decyzję o zwrocie pucharu, wystosowaniu przeprosin oraz zakończeniu współpracy z trenerem Chemiczem. Losy szkółki piłkarskiej TS Wisła powierzyliśmy doktorowi Cezaremu Bejmowi - powiedział nam wiceprezes TS Wisła Piotr Wawro.

Trener Stanisław Chemicz nie czuje się winnym. - To nieprawda, jakobym wystawił w Olkuszu starszy zespół. Nie wiem też nic o tym, że temat tego turnieju był omawiany na zarządzie TS-u. Mam teraz na głowie przygotowania do Turnieju im. Grabki, na który przyjadą Dynamo Kijów, Sparta Praga, Slavia Praga i Banik Ostrawa - powiedział nam trener Stanisław Chemicz, który najwyraźniej nie godzi się z decyzją zarządu TS.

Oprócz Wisły, Orbity i Fototball Academy w zawodach brały udział: Słowik Olkusz, Krakus Nowa Huta i Przebój Wolbrom.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL